„Agrobalt 2018“ – didžiulis tarptautinis dėmesys

„Agrobalt 2018“ – didžiulis tarptautinis dėmesys
AgroBalt 2018 paroda

Apie savo dalyvavimą didžiausioje Baltijos regione tarptautinės žemės ūkio ir maisto pramonės parodos „AgroBalt 2018“, vyksiančios Vilniuje gegužės 24–26 d. renginiuose jau patvirtino 17 užsienio šalių bei institucijų oficialių delegacijų. Parodoje lankysis Europos Komisijos (EK) nario, atsakingo už sveikatą ir maisto saugą, Vytenio Andriukaičio vadovaujama delegacija, Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) generalinio direktoriaus Jose Graziano da Silva vadovaujama delegacija, EK Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato (DG AGRI) delegacija, taip pat Albanijos, Bulgarijos, Čekijos, Estijos, Ispanijos, JAV, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Slovakijos bei Slovėnijos delegacijos.

Paroda „AgroBalt 2018“, kas dvejus metus pritraukianti tūkstančius svečių ir sulaukianti didelio visos Europos politikos bei verslo atstovų dėmesio, bus išskirtinė ne tik tuo, kad joje apsilankys išties garbingi svečiai, bet ir tuo, kad jos metu vyks net du svarbūs tarptautiniai politiniai forumai: politinis forumas dėl maisto švaistymo ir maisto atliekų bei 13-asis Kinijos ir 16 Centrinės bei Rytų Europos šalių žemės ūkio ir prekybos bei ekonominio bendradarbiavimo forumas. Tad šiemet tiek parodos organizatorių, tiek svečių iš užsienio laukia išties intensyvi darbotvarkė.

Pasak žemės ūkio ministro Broniaus Markausko, ši paroda ir jos metu vykstantys tarptautinės svarbos forumai bei susitikimai ne tik padidins Lietuvos matomumą tarptautiniu lygiu, bet ir atvers naujų galimybių sustiprinti Kinijos ir 16 šalių verslo subjektų bendradarbiavimą.

„Lietuva susitikimo Vilniuje metu surengs ir verslo forumą, kuriame, anot Kinijos Liaudies Respublikos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministro Han Changfu, dalyvaus beveik 50 kinų verslininkų, prekybininkų bei asociacijų atstovų. Tai bus išties unikali proga mūsų šalies maisto gamintojams užmegzti ryšius su šia milžiniška Azijos rinka. Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į tokį Kinijos delegacijos suinteresuotumą, sudarys galimybes Lietuvos gamintojams tiesiogiai pabendrauti su kolegomis kinais“, – teigia žemės ūkio ministras.

Tai, kad Lietuva gavo galimybę surengti forumą „Kinija + 16“, į kurį atvyks ir Kinijos žemės ūkio ministras Han Changfu, yra neeilinis įvykis, tokio masto renginys (beje, skirtas Lietuvos šimtmečiui) Lietuvoje įvyks pirmą kartą.

Maisto švaistymo prevencijai skirtame politiniame forume, kurį Žemės ūkio ministerija rengia kartu su Europos Komisija, pranešimą skaitys Vytenis Andriukaitis, EK sveikatos ir maisto saugos komisaras, FAO generalinis direktorius Jose Graziano da Silva, Europos žemės ūkio ministrai, tolimųjų strateginių šalių partneriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Slapukai
Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje


Leisti