AgroBalt 2018 – jau rytoj!

AgroBalt 2018 – jau rytoj!
AgroBalt 2018 paroda

Viena didžiausių ir reikšmingiausių Baltijos regione tarptautinių žemės ūkio ir maisto pramonės parodų AgroBalt 2018 pasirengusi startui – gegužės 24–26 dienomis ji į Vilnių sukvies ūkininkus, politikus, verslo atstovus bei smalsuolius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš visos Europos ir net tolimosios Kinijos.

Jau 22 kartą vyksiančioje parodoje šiemet dalyvaus daugiau nei 200 dalyvių iš 24 šalių. Be Lietuvos dalyvių, stendus parodoje įrengė Kinijos, Lenkijos, Latvijos, Italijos, Makedonijos, Europos Komisijos (Belgijos), Rumunijos, Čekijos ir Ispanijos atstovai. Stenduose kiekviena šalis demonstruos tai, ką sukūrė naujausio, įdomiausio, originaliausio, o tai visuomet sulaukia didelio parodos lankytojų dėmesio. Parodose užmezgami kontaktai ir sudaromi kontraktai, gimsta ilgalaikis bendradarbiavimas.

Tai, kad paroda AgroBalt 2018 yra reikšminga visos Europos mastu, įrodo ir tai, jog šiemet jos metu vyks net du labai svarbūs politiniai forumai: 13-asis Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumas bei aukšto lygio politinis forumas, skirtas maisto švaistymo prevencijai.

Aukšto lygio politiniame forume dėl maisto nuostolių ir švaistymo prevencijos, vyksiančiame gegužės 24 d., savo įžvalgomis dalysis Europos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą Vytenis Andriukaitis, Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) generalinis direktorius Chosė Graziano da Silva bei žemės ūkio ministrai ir delegacijų vadovai iš visos Europos.

13-ajame Kinijos–Vidurio ir Rytų Europos regiono šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumo metu (gegužės 25 d.) bus pasirašyta bendra Vilniaus deklaracija, kuria įsipareigojama stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, siekti inovatyvių sprendimų žemės ūkio srityje bei skatinti prekybą. Tai, kad Kinijos Liaudies Respublikos žemės ir kaimo reikalų ministras Han Changfu atvyksta į Lietuvą, yra neabejotinai svarbus žingsnis stiprinant Kinijos ir Lietuvos bendradarbiavimą.

Edukacijos – tiek mažiems, tiek dideliems

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos viešinimo akcija, pristatanti Lietuvos kaimo tinklo narių geruosius vietos projektus, jų pasiekimus, produktus ir gaminius, vyks kiekvieną parodos dieną, tad lankytojai, norintys pamatyti, kaip verdamas totoriškas plovas, kaip lietuviškais raštais dekoruojami meduoliai ar gaminami papuošalai iš gintaro, kviečiami atvykti į „Kaimo kiemą po ąžuolu“. Čia smalsuolių lauks Vilniaus, Tauragės, Švenčionių, Telšių, Kauno rajonų bei „Pajūrio kraštas“ vietos veiklos grupės. Jos pristatys tradicinius amatus, tokius kaip odininkystė, krepšelių pynimas ir juostų rišimas, juostų audimas, kanapių pluošto mynimas bei virvių vijimas, kastinio sukimas, siūlų dažymas su žolynais, šiaudų pynimas bei kiti amatai.

Žemės ūkio ministerija kviečia pasinaudoti šia neeiline galimybe ir bent trumpam parodoje AgroBalt 2018 prisiliesti prie senųjų tradicinių Lietuvos amatų.

Detalią „Kaimo kieme po ąžuolu“ programą galite rasti čia.

AgroBalt 2018 paroda AgroBalt išmanus kaimas kaimietis kaimo gyventojas kaimietė

AgroBalt 2018 paroda

Linksmybės – kiekvieną parodos dieną

Parodoje kasdien vyks begalė įvairiausių renginių, priviliosiančių mažuosius ir jau ūgtelėjusius: šiaudų labirintu bus galima nukeliauti pas kaliausę, Triušiukų slėnyje paglostyti triušiukus, Veislinių gyvulių paviljone pamatyti dailiojo jojimo parodomąją programą, Smalsiųjų klube sudalyvauti smagioje viktorinoje, o „Darže ant palangės“  pasisėti išsirinktą daržovę ar prieskoninę žolelę.

Žinoma, kokia paroda be linksmos muzikos!  Kojas kilnoti ar bent jau patrepsėti kvies tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ užsienio svečiai, Vilniaus kolegijos šokių ir dainų ansamblis „Voruta“, švilpynių orkestras, Eičiūnų folkloro ansamblis „Žolynai“, tautinių šokių ansamblis „Ugnelė“ ir kiti. Lauko scenos programa yra čia.

Visur suspėti ir nepasiklysti jums padės „AgroBalt 2018“ gidas, kurį galite rasti čia.

Geriausiems parodos eksponatams – apdovanojimai

AgroBalt, pradėta rengti 1992 metais, buvo pirmoji tarptautinė komercinė paroda, kurioje dalyvavo įmonės iš užsienio šalių. O jau nuo 1995-ųjų tapo gražia tradicija AgroBalt metu apdovanoti geriausius parodos eksponatus. Tuomet tai buvo naujovė, kuri išties puikiai prigijo. Nuo tol konkurso laureato vardas AgroBalt dalyviams yra laikomas aukščiausiu jų darbo įvertinimu.

Prestižiniais aukso medaliais bei diplomais apdovanojami patys geriausi maisto produktai, tautinio paveldo gaminiai, žemės ūkio technikos gamintojai, veislinių gyvulių augintojai. Gauti apdovanojimai suteikia galimybę ženklinti apdovanotus gaminius AgroBalt ženklu. Laureatų sąrašas skelbiamas per žiniasklaidos priemones, ,AgroBalt 2018 parodos medalių atvaizdai gali būti naudojami produktų reklamai.

Gegužės 24 d. vakare paaiškės, kas pelnys parodos AgroBalt 2018 aukso medalius ir diplomus.

Akivaizdu, kad kas dvejus metus vykstanti paroda AgroBalt sulaukia išties milžiniško dėmesio, juk ši paroda daugialypė: tai ne tik galimybė pamatyti, paragauti lietuviškų, išskirtinės kokybės maisto produktų ar gaminių, įsigyti pačių įvairiausių sodinukų, susipažinti su tradiciniais amatais, kaimo turizmo privalumais, bet ir puiki proga verslo atstovams užmegzti ryšius, o politikams – aptarti aktualiausius žemės ūkio klausimus.

LR žemės ūkio ministerija

Slapukai
Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje


Leisti