AgroBalt 2018: tris dienas truksiantis kaimo ir miesto pasimatymas

AgroBalt 2018: tris dienas truksiantis kaimo ir miesto pasimatymas

Pirmoji po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo paroda – tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda AgroBalt – jau tapo mūsų šalies istorijos dalimi. Lietuvos šimtmečio proga, po aštuonerių metų pertraukos, ši visam Baltijos regionui svarbi paroda sugrįžo į Vilnių. Su dvidešimt antruoju gimtadieniu parodą pasveikino garbūs svečiai iš Lietuvos ir užsienio, atidengę simbolinius lietuviškos duonos kepalus, kuriuos suraikytus vėliau išdalijo visiems parodos lankytojams.

Lietuvos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis savo kalboje ypač pabrėžė kaimo žmonių darbštumą. „Labai svarbu, kad skatinant modernų ūkį, nepamirštamos ir tradicijos. Tikiuosi, kad parodoje pamatysite viską, ką mūsų žemės ūkis turi geriausio, kuo esame stiprūs ir išskirtiniai“, –  sakė S. Skvernelis, neabejojantis, kad žemės ūkis yra viena svarbiausių Lietuvos ūkio šakų.

Parodą savo atvykimu pagerbė ir ES komisaras – už sveikatą bei maisto saugą atsakingas Vytenis Povilas Andriukaitis. Prisiminęs jautrias poeto J. Marcinkevičiaus eiles apie šventą duoną, numestą ant grindų, komisaras savo sveikinimo kalboje akcentavo maisto švaistymo temą. „Tai didžiulė viso pasaulio problema, nes taip švaistomi energijos, darbo, aplinkos resursai. Vien ES kasmet išmetama  88 mln. tonų maisto. Labai gerai, kad šių metų parodos politiniame forume didžiausias dėmesys bus skirtas būtent šiai labai svarbiai ir sudėtingai temai. Šaunu, kad sujungėme jėgas kalbėdami apie tai“, –  sakė V. Andriukaitis.

Į trečią gyvavimo dešimtmetį įžengusi paroda jau užsitarnavo gerą vardą, siekdama suartinti miestą ir kaimą, tradicijas ir technologijas. Į tai savo kalboje dėmesį atkreipė ir naujasis žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Pasak jo, visas kaimas yra legenda, o AgroBalt per tris dienas būtent ir papasakos legendas apie kaimą ir maistą. „Kokį kaimą norime sukurti, priklauso nuo mūsų. Džiaugiuosi, kad parodoje turėsime du svarbius forumus. Diskusijos jų metu nebus deklaratyvios – kalbėsime, ką galima padaryti konkrečiai“, – aštrių ir vaisingų diskusijų palinkėjo ministras.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pasidžiaugė, kad paroda rodo tikrai didelę pagarbą žemdirbiui maitintojui. ,,Tačiau AgroBalt yra ne tik žvilgsnis į kaimą, bet ir į pasaulį. Tikiuosi, kad tos trys dienos bus kupinos gerų sprendimų”, – visiems linkėdamas sėkmės sakė Seimo narys.

Gegužės 24-26 dienomis vyksianti paroda pasiūlys ne tik svarbius politinius forumus, bet ir plačią renginių panoramą. Parodoje vyks maisto produktų, gyvulių,  naujausių technologijų, įvairių atrakcijų demonstravimas.

LR Žemės ūkio ministerija ŽŪM AgroBalt 2018 paroda

Slapukai
Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje


Leisti