Padovinys modernumu ir rezultatais nenusileidžia ES senbuvių ūkiams

Padovinys modernumu ir rezultatais nenusileidžia ES senbuvių ūkiams

„Pagal parduodamo pieno kiekį tarp šalies ūkių pirmaujame ir, atrodo, esame penkti ES, – sakė Marijampolės savivaldybės Padovinio žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) pirmininkas Gintautas Gumauskas. – Per metus vidutiniškai iš vienos karvės primelžiame po 11,2 t pieno. Bendras paros primilžis – 34 tonas. Turime karvių, kurios per parą duoda 76 kg pieno. Tai yra 82 litrai.“

Lemia geros sąlygos

Pasak Padovinio ŽŪB pirmininko G. Gumausko, gyvulininkystės, ypač pienininkystės, rezultatai glaudžiai susiję su gyvulių priežiūra ir jų laikymo sąlygomis. Jiems sukurti bendrovė investuoja ne tik savo lėšas, bet ir naudojasi Lietuvos kaimo plėtros programos parama.

„Per pirmąjį kvietimą paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ pateikėme paraišką. Norėjome seną 400 vietų rišamų karvių fermą rekonstruoti į modernią karvidę, kurioje galėtume laikyti 500 laisvai vaikščiojančių sėklinamų ir veršingų telyčių. Mums buvo skirta maksimali beveik 400 tūkst. eurų parama“, – rodydamas modernų gyvulininkystės kompleksą pasakojo bendrovės pirmininkas G. Gumauskas.

pienininkystė pieno ūkis išmanus kaimas kaimietis kaimo gyventojas

Už gautą paramą beveik visiškai nugriovus senąją fermą buvo pastatytas naujas, erdvus, gyvuliams patogus pastatas, įrengta skysto mėšlo pumpavimo stotis, ventiliatoriai, gyvulių guoliavietės, šėrimo vietos, naujos girdyklos, atvestas vanduo, sudėti nuo kaitros ir skersvėjų apsaugantys langai, pakeisti tvartų vartai, įsigytas krautuvas.

Naudojant savas ir ankstesnio Lietuvos kaimo plėtros programos paramos lėšas, naujausios technologijos įdiegtos ir visame bendrovės gyvulininkystės komplekse. Vėsinant pieną gaunama šiluma šildomas karvėms gerti tiekiamas vanduo, fermos grindys. Prie kiekvienos karvės kojos pritvirtintas responderis į kompiuterizuotą šėrimo ir priežiūros sistemą perduoda išsamią informaciją apie gyvulio maitinimąsi, sveikatą. Komplekse įrengta melžimo karuselė.

Pienininkystė, pieno ūkis, parama ūkininkams, investicijos į ūkį, investavimas į ūkius, išmanus kaimas kaimietis kaimo gyventojas kaimietė

Padovinys © Asmeninis albumas

Moderniausias separatorius Baltijos šalyse

„Kiekviena parama sudaro galimybes naujoms investicijoms. Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Investicijos į žemės ūkio valdas“ gavę paramą projektui „Gyvulininkystės veiklos konkurencingumo didinimas“ įgyvendinti, daugiau lėšų galėjome skirti inovacijoms“, – teigė Padovinio ŽŪB pirmininkas G. Gumauskas.

Šiuo metu Padovinio ŽŪB laiko apie 2,6 tūkst. galvijų, iš jų apie 1,1 tūkst. melžiamos karvės. Kaip teigė pašnekovas, per metus laikomų gyvulių kraikui reikėdavo apie 15 tūkst. rulonų šiaudų. Tačiau šiaudai nėra pats tinkamiausias kraikas. Prieš kelerius metus bendrovės pirmininkas Hanoverio žemės ūkio parodoje pastebėjo mėšlo separavimo įrenginį. Pasirinkę daugiau apie jį informacijos, padoviniečiai nusprendė investuoti 175 tūkst. eurų ir įsigyti kol kas moderniausią Baltijos šalyse mėšlo separavimo įrenginį, iš mėšlo gaminantį kraiką. Šviežias mėšlas iš fermos per kelias valandas vamzdžiais patenka į įrenginį. Volais iš mėlo išspaudžiamas skystis keliauja į čia pat esančią cisterną, o kietoji frakcija virsta kraiku. Jo kietumas ir išskiriama šiluma sudaro komfortiškas sąlygas gyvuliui, ko neįmanoma suteikti kreikiant šiaudais. Atskirtas skystis – puiki žalienų trąša. Dalis jo vėl sugrąžinama į fermas mėšlui atskiesti.

Išmokos už pienines karves, pienininkystė, pieno ūkis, parama ūkininkams, investicijos į ūkį, investavimas į ūkius, išmanus kaimas kaimietis kaimo gyventojas kaimietė

Išmokos už pienines karves

„Lietuvos kaimo plėtros programos parama turi ne tik tiesioginę naudą, kai ja pasinaudodami atnaujinome pastatą, fermoje pritaikėme modernias technologijas, bet ir netiesioginę. Daugiau lėšų galime skirti investicijoms į modernias technologijas, išsaugoti darbo vietas, o bendrovėje dirbantiems žmonėms mokėti gerus atlyginimus, suteikti visas socialines garantijas“, – apie Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos reikšmę žemės ūkiui ir kaimui mintimis dalijosi Padovinio ŽŪB pirmininkas G. Ganusauskas ir pasidžiaugė, kad bendrovėje dirba 106 darbuotojai, o jų amžiaus vidurkis – 35 metai.

Visą informaciją apie Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos paramą žemės ūkiui galite rasti čia: www.zum.lt.

KPF ŽŪM

Slapukai
Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje


Leisti