Australijoje gyvenanti advokatė siekia, kad Disnėjus sukurtų pirmąją neįgalią princesę

Australijoje gyvenanti advokatė siekia, kad Disnėjus sukurtų pirmąją neįgalią princesę

Tarptautinės moters dieną švenčia ne tik Lietuva, bet ir didelė dalis pasaulio. Šia proga – įkvepiančios istorijos apie moteris, kurios stengiasi pasaulį padaryti gražesnį.

Štai Indonezijoje gyvenančios dvynės negaili nei savo laiko, nei pinigų – ir vien tik tam, kad išmokytų neturtingus, mokyklos neišgalinčius lankyti vaikus. O viena Australijoje gyvenanti advokatė nusprendė išpildyti neįgaliųjų svajonę – siekia, kad Disnėjus sukurtų pirmąją neįgalią princesę. Dviejų mokytojų diena, dvynės kiekvieną dieną leidžia su dešimtimis mokytis norinčiais vaikais. Ir visa tai jos daro nemokamai.

„Žmonės šluoja gatves. O kur jų vaikai eina į mokyklą? Jie neturi pinigų. Jiems reikia mokėti nuomą miesto pakraščiuose, šalia upių ir lūšnų. Kaip vaikams lankyti mokyklą?“, – kalba mokytoja Sri Rossyati.

Juolab, kad pigiausia mokykla metams kainuoja 5 milijonus rupijų – arba kiek daugiau nei 300 eurų. Indonezijoje tai yra minimalus mėnesinis atlyginimas, tad esą iš šio užmokesčio sutaupyti vaikų mokslams tiesiog neįmanoma. „Mano šeima gyveno per skurdžiai, kad galėčiau lankyti valstybinę mokyklą. Pradėjau lankyti dvynių mokyklą, kad gaučiau nemokamą formalųjį švietimą. Dėl to, kad ją lankiau, galėjau įstoti į universitetą. Dabar turiu magistro laipsnį“, – teigia buvusi mokinė Nia Latifah. Tokį įkvepiantį darbą dvynės dirba jau daugiau nei 40 metų. O savo švietimo įstaigą vadina „Skubios pagalbos mokykla“, kurią lankyti gali visi, net skurdžiausiai gyvenantys vaikai. „Baigę mokyklą jie ir patys gali dirbti, nes suteikiame jiems bazinių praktinių įgūdžių. O be viso to mokome gamtos ir tiksliųjų mokslų, nes tai numato Švietimo ministerija“, – sako S. Rossyati. Tad ir mokyklos aplinka čia atrodo kitaip – juk reikia vietos sraigių ar net ungurių auginimui. O štai Australijoje gyvenanti moteris vardu Hannah vykdo kitokią misiją. Vežimėlyje ji sėdi sėdi nuo penkerių – nuo tada, kai jai gydytojai diagnozavo cerebrinį paralyžių.

Gydytojai jos tėvams pasakė, kad mergina niekada nevaikščios, nekalbės ir pati nevalgys, tačiau Hannah buvo kur kas stipresnė nei diagnozė. Būdama 14 metų ji neįgaliojo vežimėlyje įveikė aukščiausią žemyninės Australijos kalną – Kosciuškos kalną. Mergina sako suprantanti, kad ne visiems neįgaliesiems taip pasisekė – kai kurie juk negali ne tik judėti, bet ir kalbėti. Tad esą jos misija – suteikti neįgaliesiems svajonę, kurių šie kartais net nedrįsta turėti. Ir žada pradėti nuo pirmosios neįgalios Disnėjaus filmų princesės. „Disnėjaus princesės yra labiausiai matomos. Jas matote ant lovatiesių, žaislų, knygų, gimtadienio vakarėliuose, Helovino kostiumuose. Tad savo pasirinkimu norėjau pasiekti maksimalų matomumą“, – tvirtina neįgaliųjų advokatė Hanna Diviney. Hannah inicijavo visą kampaniją, kuria siekia, kad ją išgirstų Volto Disnėjaus kompanija ir sukurtų šią princesę. Ji jau sulaukė beveik 64 tūkstančių palaikytojų, kurie pasirašė jos sukurtą peticiją, tad galbūt netrukus ši svajonė ir išsipildys.