Remiamas verslas kaime

Remiamas verslas kaime

Kaimo gyvybingumui įtakos turi ne tik konkurencingas žemės ūkis, bet ir verslai, amatai bei įvairios paslaugos. Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritis „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ skatina ir remia ekonominės ne žemės ūkio veiklos pradžią. Paraiškos paramai gauti bus priimamos nuo 2018 m. spalio 1 iki gruodžio 31 d.

Pirks baidares

Rokiškio rajono Pakriaunio kaime gyvenantis Oskaras Tička, save vadinantis kaimo ir gamtos vaiku, planuoja dar šią vasarą pradėti savo verslą gimtajame kaime. Dvidešimt trejų metų jaunuolis užsiims baidarių nuoma.

„Liepos mėnesį ketinu išleisti pramogauti pirmąją baidarininkų grupę“, – džiaugėsi teigiamo sprendimo parengtam projektui skirti paramą sulaukęs vaikinas.

O.Tičkai yra numatyta skirti 22 tūkst. eurų KPP paramos. Jis sakė, kad gautas lėšas pirmiausia investuos dvidešimčiai baidarių įsigyti, dar pirks priekabą joms transportuoti ir atnaujins pastatą, kuriame baidares sandėliuos.

„Pradėti tokį verslą reikia nemažai lėšų, tad paramą labai vertinu. Privalumas, kad nereikia prisidėti savo lėšų. Žinoma, kažkiek išleisiu papildomiems pirkiniams, bet pagrindinė investicijų dalis – KPP parama“, – sakė Oskaras.

Dėkingas kraštovaizdis

Vaikinas pasakojo, kad tėvas ir brolis ūkininkauja, jis irgi nuo mažens nesibaidė žemės ūkio darbų, tačiau dabar nusprendė išbandyti kitą veiklą. Juolab, kad šalia gimtosios sodybos vingiuojanti Kriaunos upė sufleravo veiklos pobūdį.

„Jau seniai šeimoje buvo puoselėjama mintis, kad reikėtų išnaudoti dėkingą kraštovaizdį. Tėvai paskatino imtis baidarių verslo, patarė, kokios KPP priemonės parama galima būtų pasinaudoti. Taigi pabandžiau ir pavyko“, – patenkintas pirmąjį verslą pradedantis jaunuolis.

Tyrinėjo rinką

Prieš imdamasis verslo Oskaras stebėjo, ar Kriaunos upė patraukli vandens pramogų mėgėjams, klausinėjo netoli esančio Sartų ežero pakrantėse įsikūrusių poilsiaviečių savininkų, kokių pramogų nori poilsiautojai.

„Manau, kad norinčiųjų nuomotis baidares tikrai bus. Kriaunos upe gana dažnai praplaukia vandens pramogautojai. Ši upė yra įdomesne ir vilioja tuos, kurie mėgsta nuotykius. Aišku, reikės reklamuoti savo paslaugas“, – sėkmingos verslo pradžios tikisi paramos gavėjas.

Vaikinas jau kuria ateities planus. Jeigu baidarininkų nestigs, Kriaunos pakrantėje planuoja jiems įrengti stovyklavietę: pavėsinę, laužavietę ir vietą palapinėms. Jei verslas seksis, investuos savo lėšas arba vėl dairysis tinkamos KPP priemonės. Galbūt ir ateityje jam pavyks.

Kas gali gauti paramą

Paramos gali kreiptis fiziniai ir privatūs juridiniai asmenys (labai mažos įmonės) bei viešieji juridiniai asmenys (viešosios įstaigos socialiniam verslui vykdyti).

KPP remia verslą kaimiškoje vietovėje, todėl čia turi būti deklaruota nuolatinė fizinių asmenų gyvenamoji vieta ir registruota juridinių asmenų buveinė. Kaimo vietovėje turi būti gamybinės patalpos, technikos, įrangos laikymo patalpos, sandėliai ir pan.

Jeigu projekte numatyta gamybos ekonominė veikla, ji turi būti vykdoma kaimo vietovėje. Bet jei projekte numatyta mobili paslaugų teikimo ekonominė veikla, ji gali būti vykdoma visoje Lietuvos teritorijoje.

Visą informaciją apie Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos paramą žemės ūkiui ir kaimui galite rasti čia: www.zum.lt.

KPF ŽŪM verslas kaime parama verslui kaime

Slapukai
Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje


Leisti