Šeimos ūkio sėkmė – vartotojų pasitikėjimas

Šeimos ūkio sėkmė – vartotojų pasitikėjimas

Žemės ūkio produktų gamintojai, savo ūkio produkciją tiekiantys tiesiai vartotojams, gerai žino, kad trumposios maisto tiekimo grandinės sėkmė – geras kontaktas su pirkėjais ir jų pasitikėjimas.

Tai pasiekiama kantriu ir nuosekliu darbu. Tam, kad vietos rinkose savo produktus siūlantys gamintojai būtų konkurencingesni, o jų ūkiai gyvybingesni, jie raginami bendradarbiauti ir siekti KPP paramos.

Tokia paramą numatyta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.

Spaudžia aliejų

Marijampolės rajone ūkininkaujantys Ieva ir Mindaugas Smilgiai, žinomi aliejų spaudėjai, jau ne vienerius metus akis į akį bendrauja su vartotojais.

„Tiesioginis kontaktas su pirkėju yra labai svarbus. Aišku, reikia mokėti parduoti, paaiškinti apie produkto išskirtinumą ir svarbiausia – tiekti kokybišką produktą“, – sakė ūkininkas.

Marijampoliečiai patys atlieka visus darbus, todėl gali išsamiai ir su meilę pasakoti apie kiekvieną veiksmą – kaip augina sėmeninius linus, kanapes, dar daug kam negirdėtas judras, kaip šias kultūras kulia ir svarbiausia – kaip spaudžia aliejų. Spaudžia šaltuoju būdu, todėl procesas lėtas ir ilgas. Užtat gautas produktas itin naudingas sveikatai.

Visų galų meistrai

Ieva ir Mindaugas savo išskirtinius produktus pardavinėja mobiliuosiuose ūkininkų turgeliuose, kai kurie pirkėjai atvyksta pas juos tiesiai į namus.

Be linų sėmenų, judrų ir kanapių aliejaus šeimos ūkio savininkai siūlo nemažai ir kitų iš šių kultūrų pagamintų produktų – sėklų, kanapinę užtepėlę, kanapių ir linų muilą ir kt.

Kuo daugiau produktų gamina, tuo daugiau darbo ūkio šeimininkams. Mindaugas sako, kad šeimos ūkyje reikia būti visų galų meistru. Per darbus neturi laiko deramai pasidomėti KPP paramos, kurios ūkiui labai reikėtų, galimybėmis.

Paraiška teikiama su partneriais

Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) vyriausioji specialistė Nomeda Padvaiskaitė teigė, kad trumposios žemės ūkio ir maisto produktų tiekimo grandinės dalyviams paranki KPP priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritis „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“.

Anot jos, norint gauti šią paramą, paraišką turi teikti mažiausiai du ūkio subjektai. Pareiškėjais ir partneriais gali būti žemės ūkio ir maisto sektoriuose veikiančios asmenų grupės: ūkininkai, juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų gamyba, maisto produktų gamyba ir (ar) perdirbimu, taip pat gali dalyvauti ir tarpininkas.

„Priemonė skirta tiems, kurių produkcija nuo namų ūkio tiesiai keliauja ant vartotojo stalo. Aišku, gali būti ir tarpininkas, kuris pardavinėja gamintojų produktus. Tarpininkas gali dalyvauti ir kaip pareiškėjas, ir kaip partneris“, – pastebėjo ŽŪM atstovė.

Verslo planą gali parengti patys

Maksimali vienam projektui suma – 90 tūkst. eurų, bet jeigu projekte dalyvauja 4 ir daugiau subjektų, užsiimančių žemės ūkio ir maisto produktų gamyba ir (arba) perdirbimu, neįskaitant tarpininko – finansavimas gali būti didinamas iki 120 tūkst. eurų.

Projekto verslo plano įgyvendinimo išlaidoms taikomas 60 proc. paramos intensyvumas, o projekto bendrosioms, einamosioms bendradarbiavimo, verslo plano parengimo išlaidoms – 100 proc.

„Verslo planą pareiškėjai gali parengti savo jėgomis, ypač tie, kurie jau yra susidūrę su KPP priemonėmis. Verslo plane jie gi išdėsto visus savo sumanymus, kuriuos ketina įgyvendinti“, – sakė N. Padvaiskaitė.

Finansuojamos išlaidos naujai technikai kroviniams vežti ir prekybai vykdyti, vežimėliams ir krautuvams (išskyrus teleskopinius), prekybiniams baldams (stelažams, lentynoms, šaldymo vitrinoms ir kt.), svarstyklėms, fasavimo, pakavimo, gaminių apdorojimo, perdirbimo ir kitokiai įrangai įsigyti.

Paramą galima skirti ir produktų etikečių kūrimui ir gaminimo paslaugų teikimo išlaidoms apmokėti. Remiamas ir programinės įrangos įsigijimas ir (ar) programavimo darbai, taip pat ir naujų pastatų statybą bei senų rekonstrukcija ar kapitalinis remontas ir kt.

Visą informaciją apie Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos paramą žemės ūkiui ir kaimui galite rasti: www.zum.lt.

LR žemės ūkio ministerija žūm maistas iš ūkių

Slapukai
Prašome patvirtinti sutikimą naudoti slapukus šioje svetainėje


Leisti