Lisabonos miesto taryba nemoka „Benfica” ir „Sporting IMI” už stadionus

Lisabonos miesto taryba nemoka „Benfica” ir „Sporting IMI” už stadionus

„Luz” ir „José Alvalade” stadionams netaikomas savivaldybės nekilnojamojo turto mokestis (IMI), šiandien naujienų agentūrai „Lusa” sakė šaltinis iš Lisabonos merijos, nes jie „priklauso viešosios paskirties juridiniams asmenims”.

Šis su nuosavybe susijęs klausimas apima ne tik „Benfica” ir „Sporting” „namus”, bet ir Pina Manique stadioną, primodivisionário Casa Pia ir Restelo stadioną, „istorinį” Belenenses, kuris šiuo metu žaidžia 3 lygoje.

Kalbant apie „Luz”, „raudonųjų” stadionui netaikoma IMI sistema, nes jis yra įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, teigė tas pats šaltinis.

Kyla klausimas dėl galimybės, kad Mokesčių ir muitų institucija sporto objektams taikys IMI mokestį, panašiai kaip užtvankų atveju, nors keliems klubams šis mokestis netaikomas, nes jie turi viešosios paskirties statusą ir (arba) jų stadionai laikomi savivaldybės svarbos statiniais.

Trečiadienį Portugalijos profesionalios futbolo lygos (LPFP) valdyba posėdžiavo Porto mieste ir vėliau išreiškė „susirūpinimą dėl finansinio poveikio”, kurį gali sukelti galimas VMI apmokestinimas sporto aikštynams.

LPFP taip pat paprašė, kad Finansų darbo grupė įvertintų šios priemonės pasekmes.