Android 14: nauja tinkinimo ir tobulinimo era

Android 14: nauja tinkinimo ir tobulinimo era

Po kelių mėnesių laukimo ir beta versijos testavimo pagaliau pasirodė „Android 14“, suteikdama vartotojams daugybę naujų funkcijų, dizaino patobulinimų ir tobulesnę patirtį. Šis leidimas pagrįstas „Material You“ dizaino kalba, pristatyta „Android 12“, ir prideda labai reikalingų tinkinimo parinkčių bei saugos patobulinimų. Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines „Android 14“ funkcijas ir patobulinimus, taip pat jos prieinamumą įvairiuose įrenginiuose.

Dizainas ir pritaikymas
„Android 14“ siūlo patobulintą „Material You“ dizainą, daugiausia dėmesio skiriant naudotojams daugiau rankinių tinkinimo valdiklių. Ekrano fono ir stilių nustatymai buvo atnaujinti, todėl vartotojai gali atskirai tinkinti savo užrakinimo ir pagrindinį ekraną. Be to, „Android 14“ pristato naujas užrakinimo ekrano tinkinimo parinktis, įskaitant skirtingus laikrodžio stilius ir tinkinamus užrakinimo ekrano sparčiuosius klavišus.

Saugumas ir privatumas
„Android 14“ pateikia keletą saugos patobulinimų, pvz., patobulintą PIN įvedimo saugą, o PIN įvesties lauke esančius skaičius pakeičia neapibrėžtomis Material You formomis. Taip pat galima įjungti patobulintą PIN kodo privatumą, išjungiant nereikalingas animacijas, pvz., mygtukus, kurie užsidega palietus. Be to, „Android 14“ pristato apgalvotus pritaikymo neįgaliesiems paslaugų ir šalutinio įkėlimo procesų saugos patobulinimus.

Papildomos funkcijos ir patobulinimai
Kai kurios kitos svarbios „Android 14“ funkcijos ir patobulinimai:
– Nuspėjami nugaros gestai, todėl telefonai tampa intuityvesni
– Atnaujintas sistemos bendrinimo lapas
– „Health Connect“ – iš anksto įdiegta kūno rengybos programų sinchronizavimo paslauga
– Patobulintas akumuliatoriaus taupymo režimo perjungimas
– Vienspalvė tema su pilkų atspalvių fonais programoms

Prieinamumas
„Android 14“ šiuo metu pasiekiama „Google Pixel“ telefonuose, įskaitant „Google Pixel 7“ ir „7a“. Tikimasi, kad ateityje jis bus pristatytas ir kituose „Android“ telefonuose, o „Samsung“ flagmanai greičiausiai bus vieni pirmųjų, kurie gaus atnaujinimą. Tačiau kai kurios „Android 14“ įdiegtos funkcijos gali nepasiekti visuose kituose telefonuose, nes gamintojai gali turėti savo diegimus.

Apibendrinant galima pasakyti, kad „Android 14“ yra reikšmingas žingsnis į priekį tinkinimo, saugumo ir bendros naudotojo patirties požiūriu. Dėl savo patobulinto dizaino, patobulintų funkcijų ir geresnio našumo „Android 14“ turi pakelti „Android“ ekosistemą į naujas aukštumas.