Britų ūkininkai protestuoja prieš prekybos sunkumus

Britų ūkininkai protestuoja prieš prekybos sunkumus

Santrauka: Ūkininkas Jeff Gibson vadovavo protestui, kurio metu daugiau nei trys dešimtys traktorių susirinko Dreveryje, išreikšdami nepasitenkinimą dėl prekybos apribojimų po „Brexit“. Rajono ūkininkai jaučia didelį spaudimą dėl sunkumų eksportuoti savo produkciją, tuo tarpu importas ne mažėja. Vyriausybė pabrėžė, kad ieško būdų, kaip padidinti tiekimo grandinės teisingumą ir teigė, kad ūkininkavimas visada buvo derybų prioritetų sąraše.

Didžiosios Britanijos ūkininkai, piktindamiesi prekybos sutartimis po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, surengė demonstraciją, kurioje dalyvavo daugiau nei 30 traktorių. Prie Doverio uosto įvyko protestai, kuriuos surengė ūkininko Jeff Gibsono lyderystėje, išreikšdamas nepasitenkinimą dėl po „Brexit“ susidariusios prekybos taisyklių, kurios ne tik riboja eksportą iš Jungtinės Karalystės, bet ir palaiko nebrangu importo srautą.

Gibsonas, kentukiško Yew Tree ūkio savininkas, yra pasipiktinęs dėl naujų prekybos susitarimų, kurie skatina mažesnes gamybos sąnaudas užsienio šalyse ir mažina vietos ūkininkų konkurencingumą. Jis kalbėjo apie galimybę protestų eskalacijos, atsižvelgdamas į pavyzdžius iš Europos, kaip ūkininkai gali susiburti ir reikalauti vyriausybės dėmesio.

Nors nedidelė, ši akcija išreiškė didėjančią ūkininkų bendruomenės frustraciją, kuri vis ilgiau buvo pasirinkusi tylos taktiką. Brittų ūkininkų atstovas pareiškė tikėjimąsi, kad vyriausybė imsis veiksmų, siekdama gerinti situaciją ir teisingumą tiekimo grandinėse. Apsakomojo BBC South East pranešimai rodo, kad vis daugiau žemdirbių jungiasi prie reikalavimų, siekdami būtų išgirsti.

DUK skyrius pagal straipsnyje pateiktą informaciją

Kas vadovavo ūkininkų protestui Dreveryje?
Protestą vadovavo ūkininkas Jeff Gibson.

Kokia protesto priežastis?
Protesto priežastis yra nepasitenkinimas prekybos apribojimais po „Brexit“, dėl kurių ūkininkai patiria sunkumus eksportuojant savo produkciją, o importas išlieka nepakitusio lygio.

Kiek traktorių dalyvavo proteste?
Proteste dalyvavo daugiau nei trys dešimtys traktorių.

Kokios yra vyriausybės pozicijos dėl ūkininkavimo ir prekybos taisyklių po „Brexit“?
Vyriausybė pabrėžė, kad ieško būdų, kaip padidinti tiekimo grandinės teisingumą, ir nurodė, kad ūkininkavimas visada buvo derybų prioritetų sąraše.

Kokią poziciją išreiškė ūkininkai?
Britų ūkininkai išreiškė nepasitenkinimą naujais prekybos susitarimais, kurie veikia nepalankiai Jungtinės Karalystės ūkininkų konkurencingumui, skatindami mažesnes gamybos sąnaudas užsienyje.

Ar šis protestas yra vienintelis ar planuojami kokie nors tolimesni veiksmai?
Jeff Gibson spėjo apie galimybę protestų eskalacijos, remdamasis Europos ūkininkų protestų pavyzdžiu.

Ar yra vilties, kad vyriausybė pakeis savo politiką atsakydama į protestus?
Britų ūkininkų atstovas išreiškė viltį, kad vyriausybė imsis veiksmų siekdama pagerinti padėtį ir teisingumą tiekimo grandinėse.

Susijusios nuorodos
Nors straipsnyje nėra konkrečių susijusių domenų paminėtų, galite susipažinti su aktualiausiais prekybos ir ūkininkavimo naujienų domenais:
UK Government – Jungtinės Karalystės vyriausybės svetainė, kurioje galima rasti oficialią informaciją apie ūkininkavimo politiką ir „Brexit“ poveikį.
BBC – Britų transliuotojas, teikiantis naujienas, įskaitant ūkininkavimo bendruomenės ir jų protestų apžvalgas.