„Google Žinutės” blokuoja prieigą, kai dalinatės ekranu

„Google Žinutės” blokuoja prieigą, kai dalinatės ekranu

„Google Messages” yra išbandymo stadijoje funkcija, kuri blokuoja jūsų galimybę naudotis programa, kai aptinka ekrano dalinimąsi. Tai siekiama apsaugoti nuo galimų blogų veikėjų, kurie gali stebėti privačias pokalbių detales ir saugumo kodus, siunčiamus per SMS1.

Ši priemonė skirta padidinti saugumą, tačiau gali sukelti problemų teisėtoms situacijoms, kai vartotojams reikia pagalbos naudojantis „Messages” programa. Kol kas neaišku, ar „Google” įdiegs šį apribojimą, nes šiuo metu jis yra eksperimentinės stadijos ir ateityje gali būti atsisakyta1.

„Google” vis labiau apsaugo „Android”, neseniai pridėdama daugiau apribojimų dėl programų įdiegimo iš kitų šaltinių su „Android 14”. Tai apsunkina blogų veikėjų galimybę išgauti duomenis iš jūsų telefono, tačiau visada yra kūrybingų būdų aplenkti visų rūšių saugumo funkcijas1.

Ekrano dalinimosi blokavimas

Kaip pastebėjo „AssembleDebug” savo „TheSpAndroid” tinklaraštyje, „Google” bando blokuoti jūsų galimybę naudotis „Messages” programa, kai pastebi, kad šiuo metu dalinatės ekranu su kažkuo. Tai neleidžia potencialiam blogam veikėjui, kuris veidmainiauja kaip pagalbos teikėjas, stebėti tiek privačių pokalbių, tiek, kas svarbiau, saugumo kodus, siunčiamus per SMS1.

Kai eksperimentas yra įjungtas jūsų telefone (atrodo, kad tai yra etapinis išleidimas arba a/b testas šiuo metu), matysite pranešimą, kuriame sakoma: „Dalinatės ekranu su kažkuo. … Jei nežinote šio asmens, nedelsdami nustokite dalintis. „Google” paslėpė jūsų jautrią informaciją dėl saugumo.“… Tik kai nustosite dalintis ekranu, galėsite vėl matyti savo „Messages” kaip įprastai1.

Galimi iššūkiai ir ateities perspektyvos

Nors „Google” siekia kuo labiau apsaugoti jūsų duomenis, idėja blokuoti jums naudojimąsi kai kuriomis programomis, dalijantis ekranu, gali sukelti problemų. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės gali teisėtai reikėti pagalbos naudojantis „Messages” programa, o blokavimas neleidžia draugams, šeimai ir tikriems pagalbos darbuotojams matyti programos veikimą1.

Atsižvelgiant į tai, kad jau galima blokuoti ekrano dalinimosi įrankius nuo tam tikrų programų prieigos, rodo tuščią ekraną, neaišku, kodėl „Google” turi įdiegti visišką blokavimą „Messages”. Be to, šis naujas „Google Messages” požiūris gali būti taikomas kitoms saugumo orientuotoms programoms, o tai reiškia, kad dalijantis ekranu, gali būti, kad visai nebegalėsite naudotis savo banko programa ir kitomis saugumo programomis1.

Šiuo metu mes negalime atkurti blokuotos būsenos su naujausia „Google Messages” beta versija (versija 20231010), todėl galima, kad „Google” vis dar eksperimentuoja su šiuo apribojimu ir gali nuspręsti jo neįdiegti. Tik laikas parodys1.