Indija pagerbia žemės ūkio lyderius įteikdama Bharat Ratna prizus

Indija pagerbia žemės ūkio lyderius įteikdama Bharat Ratna prizus

Indijos ministru pirmininkas Narendra Modi pabrėžė šalies žemės ūkio sektoriaus ir ūkininkų gerovės svarbą, apdovanojant Bharat Ratna prizais asmenis, kurie padarė žymų indėlį į šią sritį. Šių metų apdovanotieji yra Chaudhary Charan Singh ir Dr. MS Swaminathan, kurie yra laikomi Indijos žemės ūkio vystymosi pradininkais. Toks vyriausybės sprendimas atskleidžia siekį įvertinti žemės ūkiui ir ūkininkams atsidavusias asmenybes, nepriklausomai nuo jų politinių pažiūrų.

Chaudhary Charan Singh, būdamas premjeru 1979-80 metais, atliko lemiamą vaidmenį kovojant su Kongreso partijos politine dominavimo pozicija. Jis taip pat du kartus buvo Utar Pradešo vyriausiasis ministras, jo veikla buvo tiesiogiai susijusi su ūkininkų teisių gynimu ir demokratijos skatinimu net laikotarpiu, kai šalyje buvo paskelbtas Nepaprastasis padėtis.

Dr. MS Swaminathan, žemės ūkio mokslininkas, savo darbuose koncentravosi į augalų genetiką ir pasiekė didelę pažangą sprendžiant maisto saugumo problemas. Jo pastangos padėjo smulkiesiems ūkininkams padidinti derlių ir pajamas, reikšmingai gerinant jų gyvenimo sąlygas.

Narendra Modi vyriausybės sprendimas apdovanoti Bharat Ratna prizu ne tik BJP partijos atstovus rodo norą pripažinti ir vienyti šalies žmones per žymias įvairių sričių asmenybių pasiekimus. Šis požiūris išreiškia pagarbą įvairiems indėliams į tautos pažangą ir yra gerų santykių su pietų Indijos regionais stiprinimo ženklas.

DUK skyrius

Kas yra Bharat Ratna?
Bharat Ratna yra aukščiausias civilinis apdovanojimas Indijoje, skiriamas asmenims už žymius nuopelnus menų, mokslo, viešosios veiklos ir žemės ūkio srityse.

Kas šiais metais gavo Bharat Ratna apdovanojimus?
Bharat Ratna prizai buvo įteikti Chaudhary Charan Singhui ir Dr. MS Swaminathanui, kurie yra laikomi Indijos žemės ūkio vystymosi pradininkais.

Kuo žinomi Bharat Ratna apdovanotieji?
Chaudhary Charan Singh buvo Indijos premjeras ir du kartus Utar Pradešo vyriausiasis ministras, garsėjantis dėl kovos dėl ūkininkų teisių ir demokratijos stiprinimo. Dr. MS Swaminathan yra žemės ūkio mokslininkas, padėjęs spręsti maisto saugumo problemas ir pagerinti smulkiųjų ūkininkų gyvenimo sąlygas.

Kokiu būdu Narendra Modi vyriausybės apdovanojimų skyrimas atspindi šalies politiką?
Modi vyriausybės sprendimas apdovanoti įvairių politinių pažiūrų asmenis rodo norą vienyti šalies žmones per įvairių sričių asmenybių pasiekimus ir pripažinti įvairių žmonių indėlį į tautos pažangą.

Kokios yra Bharat Ratna prizo teikimo šalies žemės ūkiui prasmės?
Apdovanojant Bharat Ratna prizais asmenis, kurie padarė žymų indėlį į žemės ūkio sektorių, vyriausybė parodo savo įsipareigojimą gerinti ūkininkų gyvenimą ir pabrėžti šio sektoriaus svarbą šalies ekonomikai.

Jargonų ir terminų apibrėžimai
Nepaprastoji padėtis – laikotarpis Indijos istorijoje (1975-1977 m.), per kurį buvo ribojamos pilietinės teisės ir politinės laisvės.
Žemės ūkio vystymosi pradininkai – asmenys, kurie prisidėjo prie žemės ūkio sektoriaus tobulinimo ir naujovių įdiegimo.
Maisto saugumas – užtikrinimas, kad visi žmonės visada turėtų fizinę ir piniginę prieigą prie pakankamo kiekio saugaus ir maistingo maisto.

Susijusios nuorodos
Norėdami sužinoti daugiau apie Indijos vyriausybės veiksmus ir politiką, galite apsilankyti šiose svetainėse:
Indijos Ministru pirmininko svetainė
Indijos vyriausybės portalas