JAV karvių skaičius krinta iki žemiausio lygio per dešimtmečius

JAV karvių skaičius krinta iki žemiausio lygio per dešimtmečius

Santrauka: Strigusi jav karvių ūkio pramonė sulaukia didelio būtinybės signalo, kai Amerikos karvių skaičius sumažėjo iki mažiausio lygio nuo septintojo dešimtmečio. Ūkininkai ir ekonomistai susirūpinę dėl sunkumų, su kuriais susiduria tiek vartotojai, tiek ūkininkai dėl ilgai užsitęsusios sausros, aukštų išlaidų ir infliacijos.

Amerikos karvių ūkio sektorius susiduria su kritiška situacija, kai pastebima, kad karvių skaičius šalyje sumažėjo iki antrojo pasaulinio karo metų lygio. Nacionalinės juodaodžių ūkininkų asociacijos prezidentas Johnas Boyd’as Jr. pabrėžė didėjančią produkcijos krizę, akcentuodamas, jog vien per metus šalis gamina 1 milijardu svarų mažiau jautienos. Tai kelia grėsmę tiek karvių augintojų egzistencijai, tiek visos šalies maisto saugumui.

Ekonomikos specialistai nustato, kad praėjusius tris metus užsitęsusi sausra kartu su didelėmis gamybos sąnaudomis bei infliacija sustiprino spaudimą ūkininkams ir vartotojams. Nors koronaviruso pandemijos metu buvo užfiksuotas išaugęs jautienos paklausa, dėl padidėjusių kainų šiuo metu vartotojai susiduria su neįprastai didelėmis išlaidomis.

Boyd’as, kuris patirties jautienos produkcijoje turi daugiau nei keturis dešimtmečius, teigia, jog būtina skubiai investuoti į Amerikos karvių augintojus, užuot ignoravus svarbią nacionalinę krizę. Kritiškas karvių skaičius Amerikoje rodo gilėjančią pramonės problemas bei būtinybę imtis veiksmų siekiant užtikrinti šalies maisto saugumą ir stabilumą.

DUK

Koks Amerikos karvių ūkio sektoriaus dabartinis iššūkis?
Amerikos karvių ūkio sektorius susiduria su kritine situacija, kai karvių skaičius sumažėjo iki mažiausio lygio nuo Antrojo pasaulinio karo, dėl to kyla pagrindinės produkcijos ir maisto saugumo krizė.

Kokie pagrindiniai sunkumai veikia šį sektorių?
Sektoriaus sunkumai yra susiję su ilgai užsitęsusia sausra, didelėmis gamybos išlaidomis ir infliacija, kurie spaudžia tiek ūkininkus, tiek vartotojus.

Kokios pasekmės kyla dėl sumažėjusio karvių skaičiaus?
Sumažėjęs karvių skaičius Amerikoje reiškia mažiau pagaminamos jautienos – vien per metus šalis gamina 1 milijardu svarų mažiau, o tai kelia grėsmę tiek karvių augintojams, tiek nacionaliniam maisto saugumui.

Ką sako ekspertai apie dabartinę situaciją?
Ekonomikos specialistai ir ūkininkų asociacijos prezidentas Johnas Boyd’as Jr. teigia, kad dabartinė krizė yra rimta ir reikalauja skubių investicijų bei veiksmų, siekiant išvengti dar didesnių pramonės ir šalies maisto tiekimo problemų.

Kokios strategijos ar sprendimai siūlomi šiai krizei spręsti?
Artikelyje tiesiogiai nėra minimi konkretūs sprendimai ar strategijos, tačiau akcentuojama, kad būtina skubiai investuoti į Amerikos karvių augintojus ir imtis veiksmų pramonės krizei spręsti.

Apibrėžimai
Jautiena: mėsa, gaunama iš karvių.
Sausra: ilgalaikis periodas, kai iškrenta mažai kritulių, dėl to sunku auginti pašarus ir išlaikyti gyvulius.
Gamybos sąnaudos: išlaidos, reikalingos jautienos gamybos procesui, įskaitant pašarą, priežiūrą ir kitas auginimo išlaidas.
Infliacija: ekonominis reiškinys, kai didėja prekių ir paslaugų kainos, mažėja pinigų perkamoji galia.

Nuorodos
Norėdami sužinoti daugiau apie maisto saugumą ir ūkininkavimą, apsilankykite šiuose interneto puslapiuose:
U.S. Department of Agriculture
National Farmers Union

Prašome atkreipti dėmesį, kad nuorodos pateiktos tik jei URL yra 100% tinkamas ir jeigu nerandame nuorodos, mes jos nenurodome.