Kodėl Alan Wake 2 užtruko taip ilgai?

Kodėl Alan Wake 2 užtruko taip ilgai?

Alan Wake 2 yra ilgai lauktas tęsinys, kurio kūrimas užtruko net 13 metų1. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines priežastis, kodėl šis žaidimas užtruko taip ilgai, ir ką galime tikėtis iš naujojo tamsaus nuotykių žaidimo.

Ilgas kūrimo procesas ir finansavimo klausimai

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl Alan Wake 2 užtruko taip ilgai, yra tai, kad kūrėjai Remedy Entertainment ieškojo tinkamo finansavimo šaltinio. Be Epic Games finansavimo, šis žaidimas nebūtų sukurtas1. Nors kai kurie žaidėjai nepatenkinti, kad žaidimas bus išleistas tik per Epic Games platformą, reikia suprasti, kad šis finansavimas buvo lemiamas žaidimo kūrimui.

Žaidimo koncepcijos ir žanro pokyčiai

Per ilgą kūrimo laikotarpį Alan Wake 2 koncepcija keitėsi kelis kartus5. Remedy Entertainment kūrėjas Sam Lake sakė, kad jie dirbo su skirtingomis koncepcijomis tarp kitų projektų5. Galiausiai jie nusprendė, kad naujasis žaidimas bus grynai išgyvenimo siaubo žanro4.

Nauji veikėjai ir pasauliai

Alan Wake 2 pristato naują veikėją – FBI agentę Saga Anderson4. Žaidėjai galės valdyti tiek Alan Wake, tiek Saga Anderson, ir keistis tarp jų istorijų pagal savo norą5. Be to, žaidimas pristato naują pasaulį – The Dark Place, kuriame Alan Wake buvo įkalintas nuo pirmojo žaidimo pabaigos4.

Techninės problemos ir vėlavimai

Alan Wake 2 buvo atidėtas 10 dienų nuo pradinės išleidimo datos4. Nors kūrėjai nenurodė techninių priežasčių šiam vėlavimui, jie teigė, kad spalio mėnesis yra puikus laikas žaidimų išleidimui, ir šis datos pasikeitimas suteiks daugiau vietos visiems mėgautis savo mėgstamais žaidimais4.

Ateitis

Alan Wake 2 išleidimo data yra 2023 m. spalio 27 d.5. Žaidimas bus prieinamas PlayStation 5, Xbox Series X/S ir PC per Epic Games Store5. Nors žaidėjai turėjo ilgai laukti šio tęsinio, atrodo, kad Remedy Entertainment pasiruošę pasiūlyti naują, įdomų ir bauginantį nuotykį Alan Wake istorijoje.