„Kodėl „Google Pixel 8“ veido atrakinimo atnaujinimas yra didelis žingsnis į priekį”

„Kodėl „Google Pixel 8“ veido atrakinimo atnaujinimas yra didelis žingsnis į priekį”

„Google Pixel 8“ serijos telefonai pasižymi daugybe naujovių, įskaitant AI ir kameros atnaujinimus. Tačiau vienas iš svarbiausių pagerinimų, kuris tapo aiškus tik po pristatymo, yra patobulintas veido atrakinimas. Dabar „Pixel 8“ veido atrakinimas veikia su banko programėlėmis ir „Google Pay“1.

Veido atrakinimo patobulinimai

Pagrindiniai veido atrakinimo patobulinimai apima:

  1. Aukščiausia Android biometrinė klasė: „Google“ teigimu, „Pixel 8“ serijos veido atrakinimas atitinka aukščiausią Android biometrinę klasę, leidžiančią naudotis suderinamomis banko ir mokėjimo programėlėmis, pvz., „Google Wallet“1.
  2. Nauji mašininio mokymosi pasiekimai: „Google“ savo naujame „Tensor G3“ luste teigia, kad nauji mašininio mokymosi pasiekimai padėjo pagerinti „Pixel 8“ veido atrakinimą1. Nors „Google“ neatskleidė, kokie tiksliai buvo šie ML pasiekimai, tai, kad jie pasiekė šį žingsnį be papildomos specializuotos veido atrakinimo įrangos, yra didelis biometrinio autentifikavimo ženklas.

Saugumas ir patikimumas

„Pixel 8“ veido atrakinimas yra 3 klasės biometrija, todėl jis gali būti naudojamas banko programėlių prisijungimui ir bekontaktiniams mokėjimams autentifikuoti1. Nors mes negalime tiesiogiai patikrinti, ar „Pixel 8“ veido atrakinimas yra toks saugus, kaip teigia „Google“, tačiau klasifikacijai priskirti reikalavimai yra gerai apibrėžti1.

Veido atrakinimas be specializuotos įrangos

Nors „Pixel 8“ ir „8 Pro“ nėra pirmieji „Google“ telefonai, turintys 3 klasės veido atrakinimą, tai yra pirmieji „Google“ telefonai, pasiekę tai be specializuotos įrangos1. Palyginimui, „Pixel 4“ reikėjo dviejų IK kamerų, taškų projektorius, potvynio apšvietimo ir priekinės kameros, kad būtų pasiektas 3 klasės veido atrakinimas1.

Išvada

„Google Pixel 8“ veido atrakinimo atnaujinimas yra didelis žingsnis į priekį, nes jis leidžia naudotis banko programėlėmis ir „Google Pay“ be papildomos specializuotos įrangos. Tai rodo, kad „Google“ sugebėjo pagerinti veido atrakinimo saugumą ir patikimumą, naudodamasi naujais mašininio mokymosi pasiekimais ir savo „Tensor G3“ lustu1.