Kokia yra „Starlab“ kosminės stoties paskirtis?

Kokia yra „Starlab“ kosminės stoties paskirtis?

Starlab, planuojama kosminė stotis, kurią kuria Voyager Space ir Airbus bendroji įmonė, yra naujos erdvės erdvės pradžia. Ši stotis bus skirta pasauliniam klientų ratui, įskaitant kosminės erdvės agentūras, mokslininkus ir įmones, užtikrinant nuolatinį žmogaus buvimą žemoje Žemės orbite ir sklandų perėjimą prie mikrogravitacijos1.

Starlab bus paleista į orbitą prieš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) išjungimą, numatytą 2030 m. 2. Tai bus vienas iš kelių projektų, kurie turės perimti TKS vaidmenį po jos nusileidimo, numatyto ankstyvame 2030-ųjų dešimtmetyje2.

Starlab bus nuolat įgulota komercinė platforma, skirta atlikti kritiškai svarbius tyrimus, skatinti pramoninę veiklą ir užtikrinti nuolatinį JAV buvimą ir lyderystę žemoje Žemės orbite3. Stotis bus galima nuolat priimti iki keturių astronautų, atliekančių kritiškai svarbius mokslinius ir pramoninius tyrimus3.

Starlab bus paleista naudojant SpaceX “Starship” raketą4. Voyager ir Airbus planuoja Starlab paleisti ne vėliau kaip 2028 m. 4. Stoties moduliai bus suprojektuoti taip, kad jų skersmuo būtų maždaug 26 pėdos, arba maždaug dvigubai didesnis nei TKS modulių skersmuo, ribojant raketų skaičių, kurios galėtų paleisti kosminę stotį vienoje misijoje4.

Starlab taip pat sulaukė Europos Kosminės Agentūros (EKA) paramos. EKA ir Starlab pasirašė susitarimą, kuriame išdėstytas stoties mokslinių ir technologinių plėtrų fokusavimas, taip pat kaip EKA galės naudotis stotimi astronautų misijoms ir moksliniams tyrimams atlikti, taip pat komerciniam verslo plėtrai5.

DUK

Kas yra Starlab?

Starlab yra planuojama kosminė stotis, kurią kuria Voyager Space ir Airbus bendroji įmonė. Ji bus skirta pasauliniam klientų ratui, įskaitant kosminės erdvės agentūras, mokslininkus ir įmones, užtikrinant nuolatinį žmogaus buvimą žemoje Žemės orbite.

Kada Starlab bus paleista į orbitą?

Starlab planuojama paleisti į orbitą ne vėliau kaip 2028 m.

Kas yra TKS?

TKS yra Tarptautinė kosminė stotis, kuri yra pagrindinė kosminė stotis šiuo metu. Tačiau numatoma, kad ji bus išjungta 2030 m.

Kas yra EKA?

EKA yra Europos Kosminė Agentūra, kuri yra viena iš pagrindinių Starlab partnerių.

Paaiškinimai

Žema Žemės orbita (ŽŽO) – tai kosminės erdvės dalis, esanti artimiausiai Žemei, kurioje vyksta dauguma kosminės veiklos, įskaitant daugelio palydovų ir kosminių stotelių, tokių kaip TKS, orbitavimą.

Mikrogravitacija – tai labai maža gravitacijos jėga, kurią patiria objektai, esantys kosminėje erdvėje. Mikrogravitacija leidžia atlikti tyrimus, kuriuos būtų sunku atlikti Žemėje.

Komercinė kosminė stotis – tai kosminė stotis, kurią valdo privati įmonė, o ne vyriausybė. Komercinės kosminės stotys, tokios kaip Starlab, gali teikti paslaugas įvairioms šalims, įskaitant mokslininkus, įmones ir kosminės erdvės agentūras.