Koks buvo pirmasis Apple Macintosh kompiuteris?

Koks buvo pirmasis Apple Macintosh kompiuteris?

1984 m. sausio 24 d. pasirodęs pirmasis “Apple Macintosh” kompiuteris tapo tikra technologijų revoliucijos pradžia. Šis įrenginys ne tik pakeitė žmonių požiūrį į asmeninius kompiuterius, bet ir iš esmės transformavo visą IT sektorių. “Macintosh 128K”, vėliau pervadintas tiesiog “Macintosh”, buvo pirmasis masinėje rinkoje sėkmingai parduotas viskas viename (all-in-one) tipo asmeninis kompiuteris su integruotu ekranu ir pelės valdymo sistema.

Inovacijų ir dizaino sinergija

“Macintosh” išsiskyrė savo intuityvia grafinė vartotojo sąsaja (GUI), kuri buvo suprojektuota taip, kad neturintiems techninių žinių vartotojams būtų lengva naudotis kompiuteriu. Tai buvo didelis šuolis nuo ankstesnių komandų eilutės sąsajų, kurios reikalavo išmokti sudėtingus komandų rinkinius. “Macintosh” taip pat žymėjo naujos eros pradžią darbo su tekstu ir grafika srityje, nes jis leido lengvai kurti ir redaguoti dokumentus bei grafiką, kas anksčiau buvo pasiekiama tik profesionaliems dizaineriams ir leidėjams.

“Macintosh” ir jo pasekėjai

Nors pirmasis “Macintosh” modelis turėjo tik 128 KB atminties, vartotojai greitai suprato, kad šios atminties nepakanka, todėl netrukus buvo išleistas “Macintosh 512K”, pramintas “Fat Mac”, kuris suteikė keturis kartus daugiau atminties. “Apple” kompiuteriai laikui bėgant tapo ypač populiarūs tarp menininkų ir dizainerių, tuo tarpu IBM/DOS kompiuteriai geriau pardavinėjosi verslo rinkose.

DUK

Kada buvo pristatytas pirmasis “Apple Macintosh” kompiuteris?
Pirmasis “Apple Macintosh” kompiuteris buvo pristatytas 1984 m. sausio 24 d.

Kuo “Macintosh” išsiskyrė nuo ankstesnių kompiuterių?
“Macintosh” išsiskyrė savo grafinė vartotojo sąsaja (GUI), kuri buvo lengvai suprantama ir naudojama net ir ne techniškai išprususiems vartotojams.

Kas buvo “Macintosh 512K” pravardė?
“Macintosh 512K” buvo pramintas “Fat Mac” dėl keturis kartus didesnės atminties nei pirmtakas.

Terminų paaiškinimai

  • All-in-one: Kompiuterio tipas, kuriame visos pagrindinės dalys yra integruotos į vieną korpusą su ekranu.
  • Grafinė vartotojo sąsaja (GUI): Vartotojo sąsaja, kuri leidžia vartotojams naudotis kompiuterio programomis ir funkcijomis per grafinius vaizdus ir meniu, o ne per tekstines komandas.
  • “Macintosh 128K”: Pirmasis “Apple Macintosh” kompiuteris, turėjęs 128 kilobaitų atmintį.
  • “Macintosh 512K”: “Macintosh” kompiuterio versija su 512 kilobaitų atmintimi.