Kritiška maisto nepasiekiamumo padėtis Gazos Ruože

Kritiška maisto nepasiekiamumo padėtis Gazos Ruože

Santrauka: Remiantis naujausiais JT maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) duomenimis, Gazos Ruože fiksuojamas rekordinis maisto trūkumas, apie kurį pranešama po Izraelio karinės operacijos regione.

Gazos Ruože, kurį apklojo Izraelio karinė kampanija, fiksuojami nepaprastai sudėtingi maisto prieinamumo atvejai. JT Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) skelbia, jog apie 550 tūkst. gyventojų šiuo metu susiduria su kritine maisto saugumo stoka. Gazos regione, kuriame gyvena daugiau nei 2 milijonai žmonių, maisto trūkumas palietė beveik kiekvieną gyventoją, įvarydamas juos į bado ribą.

Pagal Tarptautinę maisto saugumo fazės klasifikaciją (IPC), kurioje bado lygiai yra skirstomi nuo vieno iki penkių, Gazos Ruožo padėtis vertinama kaip kritinė. FAO pavaduotoja Beth Bechdol pareiškė, jog maždaug ketvirtadalis 2,2 milijono regiono gyventojų atsidūrė aukščiausiame, penktajame bado lygyje, kuris reiškia katastrofiškas sąlygas.

Nevykdomų įspėjimų fone, tuo pačiu metu tarptautinės agentūros garsiai kalba apie žūtbūtinę Gazos Ruožo bado grėsmę. JT ypatingųjų pranešėjų teigimu, kas ketvirtas regiono gyventojas kenčia nuo bado, o dešimtyje proc. gausių šeimų net nepasitaiko atvejų, kai būtų galima maitintis kasdien.

Karo padariniai Gazos Ruože yga giliai jaučiami ne tik maisto saugumo, bet ir sveikatos apsaugos srityje. Izraelio karinės operacijos nuo 2023 m. spalio 7 d. pradžios laikotarpiu jau pareikalavo daugiau nei 28 tūkst. žmonių gyvybių, tarp kurių daug moterų ir vaikų. Be to, daugelis žmonių tapo pabėgėliais savo pačių šalyje, o medicininė sistema yra visiškai sunaikinta, kas reiškia, kad daugelis mirties atvejų tiesiog neįrašomi medicinos įstaigų.

Gazos Ruožo Maisto Trūkumo DUK

Kokia yra maisto saugumo padėtis Gazos Ruože?
Remiantis JT Maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) duomenimis, Gazos Ruože fiksuojamas rekordinis maisto trūkumas, veikiantis apie 550 tūkst. gyventojų, kurie susiduria su kritine maisto saugumo stoka.

Kokią įtaką turėjo Izraelio karinė operacija Gazos Ruože?
Izraelio karinės operacijos regione padarė didelę įtaką maisto prieinamumui, stipriai pablogindamos maisto saugumą. Dėl konflikto ir tolesnių veiksmų maisto trūkumas tapo labai rimta problema.

Kaip Tarptautinės maisto saugumo fazės klasifikacijos (IPC) sistema vertina Gazos Ruožo padėtį?
Pagal IPC sistemą, Gazos Ruožo maisto saugumas yra vertinamas kaip kritinis, o apytiksliai ketvirtadalis regiono gyventojų atsidūrė aukščiausiame – penktajame bado lygyje, kuris reiškia katastrofiškas sąlygas.

Kiek žmonių kenčia nuo badavimo Gazos Ruože?
JT ypatingųjų pranešėjų duomenimis, kas ketvirtas regiono gyventojas kenčia nuo bado, o dešimtyje procentų gausių šeimų net nepasitaiko atvejų maitintis kasdien.

Ar yra pasekmių sveikatos apsaugos srityje dėl konflikto Gazos Ruože?
Taip, karo padariniai Gazos Ruože yra giliai jaučiami ne tik maisto saugumo, bet ir sveikatos apsaugos srityje. Medicininė sistema yra labai prastai veikianti, daugelis žmonių tapo pabėgėliais, o nuo karinių operacijų pradžios mirties atvejų yra daug, įskaitant moteris ir vaikus.

Apibrėžimai:
JT Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO): Jungtinių Tautų organizacija, atsakinga už maisto saugumo bei žemės ūkio plėtrą visame pasaulyje.
Tarptautinė maisto saugumo fazės klasifikacija (IPC): Sistema, kuri padeda klasifikuoti ir įvertinti maisto saugumą bei bado lygius skirtinguose regionuose.

Susiję domenai:
Šiuo metu negaliu nurodyti susijusių domenų, kadangi nėra duota tikslaus šaltinio ar URL.