Nauja “Farm to Family” programa siekia stiprinti vietinę maisto ekonomiką Mičigane

Nauja “Farm to Family” programa siekia stiprinti vietinę maisto ekonomiką Mičigane

Mičigano valstijos gubernatorė Gretchen Whitmer pristatė 80,7 milijardo dolerių biudžeto projektą, kuriame numatyta įvairių sričių plėtra, įskaitant tiesioginį ekonominį poveikį turinčią “Farm to Family” programą. Nors paskelbimas ne iš karto patraukė didelį visuomenės dėmesį, ši iniciatyva žada transformuoti Mičigano žemės ūkį, paskatinti tvarią gamybą ir parduotuvių lentynose padidinti vietinių produktų pasiūlą.

“Farm to Family” programa, skirta palaikyti regeneracinį žemės ūkį, žemės ūkio tiekimo grandines ir skatinti Mičigane pagamintų maisto produktų vartojimą, yra pagrindinis šių metų biudžeto punktas, teigia Mičigano Žemės ūkio ir kaimo plėtros departamento (MDARD) direktorius Tim Boring. Programos tikslas yra sukurti tvirtesnę maisto ekonomiką, kad vartotojai galėtų lengviau gauti Mičigano augintojų ir gamintojų produktus.

Tim Boring pažymi, kad ši iniciatyva skatina bendradarbiavimą ir visų suinteresuotųjų subjektų – nuo augintojų iki paskirstymo tinklų ir galutinių vartotojų – sinergiją. Tikimasi, kad didesnis vietos produkto paklausa paskatins tolesnį žemės ūkio sektoriaus atsparumą ir augimą Mičigane.

Analizuojant šią iniciatyvą, MDARD vadovas pabrėžia, kad specialiai kuriama sistema leis geriau “suskambėti” visoms šio sektoriaus dalims ir didins Mičigano žemės ūkio produkcijos patrauklumą. Be to, numatoma, kad vietinės maisto ekonomikos stiprinimas sumažins ilgalaikių sveikatos priežiūros išlaidas ir pagerins išskirtines bendruomenių grupes.

Šis požiūris į vietinę maisto ekonomiką Mičigane nėra naujiena – šiai sričiai dešimtmečiais buvo skiriama nemažai dėmesio. Pavyzdžiui, Traverse City’s Groundwork Center for Resilient Communities leido knygą “Shared Abundance”, kuri išsamiai analizuoja vietos maisto ekonomikos plėtrą ir sėkmės istorijas. Šios knygos atvejis tapo inspiracija “Farm to Family” programai.

MDARD dar ketina vykdyti konsultacijas su ūkininkais, produktų platintojais ir perdirbėjais, siekiant išsamiau suprasti jų poreikius ir užtikrinti, kad “Farm to Family” programa padėtų sukurti efektyvesnę maisto sistemą. Nors programos įgyvendinimas dar tik prasideda, ji jau yra numatyta Mičigano valstijos biudžeto projekte ir, pasak Boringo, įkėlė svarbų pamatą regiono žemės ūkiui ir visuomenės gerovei.

**Dažnai Užduodami Klausimai (DUK)**

Kas yra “Farm to Family” programa?
“Farm to Family” yra programa, skirta palaikyti regeneracinį žemės ūkį, žemės ūkio tiekimo grandines ir skatinti Mičigane pagamintų maisto produktų vartojimą. Ji yra sukurta siekiant stiprinti lokalų maisto ekonomiką ir palengvinti Mičigano augintojų bei gamintojų produktų prieinamumą.

Kokia “Farm to Family” programos paskirtis?
Programos tikslas – sukurti tvirtesnę maisto ekonomiką. Tai reiškia, kad vartotojai galėtų lengviau įsigyti vietinius produktus ir tas produktas būtų patrauklesni Mičigano gyventojams.

Koks yra Mičigano valstijos gubernatorės Gretchen Whitmer pristatyto biudžeto projekto dydis?
Gubernatorė Gretchen Whitmer pristatė 80,7 milijardo dolerių biudžeto projektą.

Kokiais būdais “Farm to Family” programa keis Mičigano žemės ūkį?
Ši programa skatina visų suinteresuotųjų subjektų – nuo augintojų iki paskirstymo tinklų ir pirkėjų – bendradarbiavimą, siekiant stiprinti ūkininkų atsparumą ir skatinti sektoriaus augimą.

Kokią įtaką “Farm to Family” programa turės į sveikatos priežiūros išlaidas ir bendruomenes?
Numatoma, kad vietinės maisto ekonomikos stiprinimas sumažins ilgalaikių sveikatos priežiūros išlaidas ir pagerins įvairių bendruomenių grupių gyvenimo kokybę.

Kaip “Farm to Family” programa susijusi su vietinės maisto ekonomikos praeitimi Mičigane?
Mičigano valstijoje vietinės maisto ekonomikos plėtra yra akcentuojama jau dešimtmečius. Programa buvo įkvėpta knygos “Shared Abundance”, kuri aprašo vietinės maisto ekonomikos plėtros sėkmės istorijas.

Ar “Farm to Family” programa jau yra įtraukta į biudžetą?
Taip, “Farm to Family” programa jau yra numatyta Mičigano valstijos biudžeto projekte.

**Svarbių terminų apibrėžimai:**

– **Regeneracinis žemės ūkis:** Žemės ūkio praktika, kurios tikslas – atkurti žemės derlingumą ir padidinti biologinę įvairovę.
– **Tiekimo grandinė:** Produktų judėjimo nuo gamybos iki vartotojo procesas.
– **Vietai produktas:** Produkcia, kuri yra užauginta arba pagaminta konkrečioje geografinėje vietoje.

**Susiję nuorodos:**
Michigan Department of Agriculture & Rural Development
Groundwork Center for Resilient Communities