Naujos Kartos Kompiuterių Monitoriai – CES 2024 Apžvalga

Naujos Kartos Kompiuterių Monitoriai – CES 2024 Apžvalga

Kiekvienais metais vartotojų elektronikos paroda CES pristato daugybę naujų kompiuterių monitorių, tačiau 2024 metai buvo išskirtiniai dėl dviejų pagrindinių tendencijų. Pirmoji – OLED monitorių, kurie anksčiau buvo retesni, šiemet buvo pristatyta gausiai, įskaitant 32 colių QD-OLED modelius, kurie nebuvo išlenkti, bei kitus mažesnius ekranus. Antra tendencija – darbo ir pramogų funkcijų derinimas monitoriuose, kuris atspindi šiandienos gyvenimo būdo pokyčius.

Vienas iš ryškiausių pavyzdžių – Dell UltraSharp monitoriai, kurie šiemet pasiekė 120 Hz atnaujinimo dažnį. Šie monitoriai ilgą laiką buvo populiarūs tarp profesionalų ir kūrėjų, o dabar, su USB-C jungtimi, jie patrauklūs ir Mac naudotojams. CES 2024 parodė, kad Dell siekia tobulinti savo produktų asortimentą, pristatant naujoves, tokias kaip IPS Black technologija, kuri žada geresnę vaizdo raišką.

DUK

Kas yra OLED?
OLED (organinės šviesos diodų) technologija – tai ekranų tipas, kuris pasižymi aukštesne kontrasto santykiu ir mažesniu energijos suvartojimu, palyginti su tradiciniais LCD ekranais.

Kas yra QD-OLED?
QD-OLED yra naujausia OLED technologijos atmaina, kurioje naudojami kvantinių taškų (quantum dots) sluoksniai, siekiant pagerinti spalvų atkūrimą ir ryškumą.

Kas yra IPS Black?
IPS Black yra nauja IPS (In-Plane Switching) tipo LCD ekranų technologija, kuri siūlo gilesnius juodus atspalvius ir geresnį kontrastą.

Kas yra CES?
CES (Consumer Electronics Show) – tai kasmetinė vartotojų elektronikos paroda, vykstanti Las Vegase, JAV, kurioje pristatomi naujausi technologijų pramonės produktai ir inovacijos.

Terminų paaiškinimai

  • OLED (Organic Light-Emitting Diode) – organinės šviesos diodų ekranas, kuris sukuria vaizdą naudodamas organines medžiagas, kurios šviečia, kai per jas prateka elektrinė srovė.
  • QD-OLED (Quantum Dot Organic Light-Emitting Diode) – kvantinių taškų ir organinių šviesos diodų derinys, kuris leidžia pasiekti aukštesnę spalvų kokybę ir ryškumą.
  • IPS (In-Plane Switching) – LCD ekranų technologija, kuri užtikrina platesnius žiūrėjimo kampus ir geresnę spalvų kokybę.
  • CES (Consumer Electronics Show) – didžiausia vartotojų elektronikos paroda pasaulyje, kurioje pristatomos naujausios technologijos ir produktai.