Naujos ūkio reformos sukėlė protestus Indijoje

Naujos ūkio reformos sukėlė protestus Indijoje

Santrauka: Indijos ūkininkai surengė protestą, reikalaujantys nustatyti minimalias derliaus supirkimo kainas. Policija panaudojo ašarines dujas, siekdama sutrukdyti tūkstančiams ūkininkų žygiuojančių link Delio. Konfliktas kilo dėl neištesėtų žadėjimų po 2020 metų protestų, kai buvo atšaukti prieštaringai vertinami žemės ūkio įstatymai.

Indijoje ūkininkai, nepritarę vyriausybės nenusprendimui įgyvendinti ūkio sektoriaus pažadus, organizavo masinį protestą. Jie išreiškė savo nepasitenkinimą vyriausybės veiksmais ir žygiavo link šalies sostinės, reikalaujant nustatyti minimalias derliaus supirkimo kainas, kurios apsaugotų ūkininkų pajamas. Tačiau priešinimasis įvyko ne be konfrontacijos – policija eskalavo situaciją panaudodama ašarines dujas prieš taikius demonstrantus.

Protesto vaizdai parodė policijos skraidančius bepiločius aparatus virš minios ir metančius ašarines dujų granatas. Pranešama, kad policija nepaisė protestuotojų siekių žygiuoti taikiai ir susirėmimai su pareigūnais tapo neišvengiami.

Pasak analitikų, ši situacija kelia grėsmę premjero Narendros Modio vyriausybei, kurios politinė partija “Bharatiya Janata” (BJP) siekia trečios nesustabdomos kadencijos rinkimuose šiais metais. Ūkininkai, laikomi reikšminga balsavimo grupe, aktyviai siekė dalyvauti politiniame sprendimų priėmime, kad būtų išgirsti jų reikalavimai.

Viduje šalies prevencinės priemonės siekiant išvengti protestų eskalacijos buvo imtasi su interneto paslaugų nutraukimu ir didelių susibūrimų uždraudimu. Nors vyko derybos tarp ūkininkų sąjungų ir vyriausybės, susitarimo dėl pagrindinio reikalavimo – minimalios supirkimo kainos – nesiekta.

DUK (Dažniausiai Užduodami Klausimai)

Kas vyksta Indijoje susiję su ūkininkų protestais?
Ūkininkai Indijoje surengė protestą, reikalaudami vyriausybės nustatyti minimalias derliaus supirkimo kainas. Tūkstančiai ūkininkų žygiavo link Delio, tačiau susidūrė su policijos pasipriešinimu, kuris panaudojo ašarines dujas.

Kodėl ūkininkai reikalauja minimalių kainų nustatymo?
Minimalios supirkimo kainos apsaugotų ūkininkų pajamas ir suteiktų jiems didesnį finansinio saugumo jausmą.

Kaip vyriausybė reagavo į protestą?
Policija į protestą reagavo griežtai, naudodama ašarines dujas prieš taikius protestuotojus. Taip pat buvo imtasi prevencinių priemonių, pavyzdžiui, nutraukiant interneto paslaugas ir draudžiant didelius susibūrimus.

Kokius įvykius lydi šie protestai?
Šie protestai kelia grėsmę premjero Narendros Modio vyriausybei, ypač su artėjančiais rinkimais ir tuo, kad ūkininkai yra svarbi balsavimo grupė.

Kas yra Bharatiya Janata (BJP)?
Bharatiya Janata yra premjero Narendros Modio politinė partija, kuri siekia trečios nesustabdomos kadencijos artėjančiuose rinkimuose.

Ar vyksta derybos tarp ūkininkų ir vyriausybės?
Nors vyko derybos, panašu, kad susitarimas nebuvo pasiektas, ypač dėl esminio ūkininkų reikalavimo – minimalių derliaus supirkimo kainų nustatymo.

Pagrindiniai terminai ir apibrėžimai:
Minimalios derliaus supirkimo kainos: nustatytos kainos, už kurias vyriausybė garantuoja įsigyti produktą iš ūkininkų, siekiant apsaugoti juos nuo kainų svyravimų.
Ašarines dujas: cheminis agentas, naudojamas išvaikyti minias ar kontrolėti neramumus.
Bharatiya Janata (BJP): Indijos politinė partija, šiuo metu valdanti šalį, vadovaujama premjero Narendra Modi.

Susijusios nuorodos:
Šiuo metu neturime pateikti susijusių nuorodų.