Nepriklausomai nuo dėžutės: kai kurie „Google Pixel 8“ telefonai turi atrakintą paleidimo įkroviklį

Nepriklausomai nuo dėžutės: kai kurie „Google Pixel 8“ telefonai turi atrakintą paleidimo įkroviklį

Keista situacija: „Google Pixel 8“ ir „8 Pro“ pirkėjai „Reddit“ platformoje skundžiasi, kad jų nauji įrenginiai atvyko su atrakintu paleidimo įkrovikliu. Mes nežinome, kokia plati ši problema, tačiau atrodo, kad ji yra gana ribota, nes šios problemos internete greitai išplinta, o „Pixel 8“ įrenginiai taip pat rodo gana akivaizdų įspėjimą apie atrakintą paleidimo įkroviklį per paleidimo procesą. Vartotojui pateikiamas šis tekstas: Paleidimo įkroviklis yra atrakintas ir programinės įrangos vientisumo negalima garantuoti. Bet kokie įrenginyje saugomi duomenys gali būti prieinami puolikams. Neišsaugokite jokių jautrių duomenų įrenginyje1.

Kaip nurodo pranešimas, atrakintas paleidimo įkroviklis, nors ir nėra didelė problema, kelia tam tikrų duomenų privatumo ir saugumo klausimų. Labiausiai akivaizdus atrakinto paleidimo įkroviklio „Android“ įrenginio pasekmes yra tai, kad kai kurios finansinės programos, tarp kitų, iš viso atsisakys veikti dėl saugumo problemų. Pavyzdžiui, „Android“ bekontaktis mokėjimas per „Google Wallet“ neveikia su atrakintu paleidimo įkrovikliu1.

Paleidimo įkroviklis yra maža programinės įrangos dalis, kuri tvarko jūsų įrenginio pradinį paleidimą ir įkelia pačią operacinę sistemą (šiuo atveju „Android“). Jei norite galėti keisti savo telefoną operacinės sistemos lygmeniu ir įdiegti tokius dalykus kaip pataisymai ir modifikacijos ar tiesiog įrašyti naują ROM, jums reikia atrakinto paleidimo įkroviklio1.

Mes negalime tiksliai pasakyti, kokia plati ši problema, ir teoriškai ją turėtų būti galima išspręsti net ir galutiniam vartotojui per kompiuterį ir ADB ryšį su telefonu. Akivaizdu, kad „Google“ negali reikalauti tokių veiksmų iš savo klientų, ir kiek mes galime pasakyti, interneto gigantas jau elgiasi teisingai ir siūlo pakeitimo vienetus paveiktiems klientams. Tačiau, kaip rodo ataskaitos, tai reikalauja ilgos paramos pokalbio1.

Mes tikrai norėtume sužinoti, kaip ši situacija atsirado, nes kiekvienais metais „Google Pixel“ telefonuose atrodo, kad yra bent pora tokių keistai keistų „ydomumo“, jei galima taip pasakyti. Galbūt jūs nepastebėjote.. jų kokybė nuo 2018 m. pradeda kristi. Visi Kinijoje pagaminti telefonai ir suprojektuoti Kalifornijoje. Baterijos vartai / mirksėjimai / žalios linijos problemos ekrane – Ne gindamas, bet yra kietos faktai1.