Oragono valstijoje sausra lėtėja, bet žemdirbiai tebeturi atsigauti

Oragono valstijoje sausra lėtėja, bet žemdirbiai tebeturi atsigauti

Santrauka: Po intensyvaus sniego ir lietūs sezono Oragono valstijoje sausros sąlygos pagerėjo – tai gera žinia vietos ūkininkams, kurie sunkmečiu buvo priversti mažinti savo ūkių veiklą dėl mažėjančių vandens atsargų. Nors dabartiniai drėgni orai teikia vilties, ilgalaikėje perspektyvoje reikės daugiau nei vieno gero metų, norint visiškai atsikratyti sausros pasekmių. Pasvalstijos fermeriai, ypač centro rajonuose, privalės keletą metų ruoštis atgauti prarastą produktyvumą.

Per pastaruosius trisdešimt metų Oragono valstijoje nebuvo tokios stiprios sniego danga, kaip pernai, o pastarasis lietingų orų periodas valstijos sausros sąlygoms palankiai paveikė. Aukšti precipitacijos kiekiai lėmė, kad šiuo metu tik trečdalis valstijos patiria netipinio sausumo problemas, o vidutinės sausros sąlygos pasiekė 16% teritorijos. Šie rodikliai parodo, kad Oragonas yra drėgniausias, palyginti su 2019 metų duomenimis.

Tačiau net ir palankios oro sąlygos neleidžia visų iššūkių išspręsti iš karto. Pavyzdžiui, Deschutės upę naudojančių drėkinimo rajonų ūkininkai priversti taupyti vandens išteklius. Kai kurių gamybos sektorių, tokie kaip specializuotų sėklų, pašarų ir jautienos augintojai, vandens paskirstymas sumažėjo perpus ar dar daugiau, priverčiant mažinti derlių ar išlaidauti papildomai gyvulininkystei reikalingam maistui.

Žemdirbiai ir gyvulininkai tikisi, kad teigiami hidrologiniai pokyčiai, pastebimi rezervuaruose, leis tradiciniu metu, balandžio mėnesį, pradėti derlingą sėją. Vis dėlto prognozės nėra visiškai palankios, ir ūkininkams, siekiant grįžti į įprastas gamybos vėžes, gali prireikti ne vieno šlapių sezono metų.

DUK (Dažnai užduodami klausimai) apie Oragono valstijos sausrą ir žemės ūkį

Kokia yra dabartinė sausros situacija Oragono valstijoje?
Situacija Oragono valstijoje pagerėjo po intensyvaus sniego ir lietūs sezono. Tik trečdalis valstijos patiria netipinio sausumo problemas, o vidutinės sausros sąlygos pasiekė 16% teritorijos.

Kaip pastarųjų metų oro pokyčiai paveikė valstijos ūkininkus?
Drėgni orai teikia viltį vietos ūkininkams, tačiau tam, kad pilnai atsikratyti sausros pasekmių, reikės ne vieno gero metų. Ypač centro rajonuose esantys ūkininkai susiduria su vandens trūkumu, ir kai kuriems gamybos sektoriams teko sumažinti derlių ar išlaidauti papildomai gyvulininkystei.

Ar tai reiškia, kad ūkininkai dabar gali grįžti prie įprastos produkcijos?
Nepaisant teigiamų hidrologinių pokyčių, ūkininkai vis dar susiduria su iššūkiais, ir gali prireikti keleto šlapių sezono metų norint visiškai atsigauti.

Kokie palankūs hidrologiniai pokyčiai matomi Oragono valstijoje?
Pastarasis sniegas ir lietus padidino rezervuarų vandens lygį, tačiau vis dar reikalinga atsargi vandens paskirstymo strategija.

Ar ūkininkai turėtų tikėtis gerų prieaugių šių metų balandžio mėnesį?
Yra vilties, kad geri hidrologiniai sąlygos leis pradėti derlingą sėją balandžio mėnesį, tačiau dėl kintančių oro sąlygų prognozės nėra visiškai palankios.

Pagrindiniai terminai ir sąvokos:
Sausra: Ilgalaikis vandens trūkumo periodas, kuris neigiamai veikia ūkininkavimą ir ekosistemas.
Precipitacija: Visos formos krituliai, įskaitant lietų ir sniegą, kurie yra svarbūs žemės ūkiui.
Rezervuaras: Dirbtinai sukurtas vandens telkinys, naudojamas laikyti atsargas sausros metu.
Derlinga sėja: Sėjos procesas, kai sąlygos palankios derliui.

Siekiant sužinoti daugiau apie sausra ir jos poveikį, galite apsilankyti šiose svetainėse:
US Geological Survey
National Oceanic and Atmospheric Administration

Įsitikinkite, kad nuorodos yra teisingos prieš jas paspaudžiant, kadangi taisyklių neatitinkančios nuorodos negali būti pridėtos.