Protestai Indijoje verčia policiją imtis drastiškų priemonių

Protestai Indijoje verčia policiją imtis drastiškų priemonių

Santrauka: Indijos ūkininkai, keliantys ultimatumą dėl minimalių derliaus supirkimo kainų, vėl stojo į protesto eilutes, o valdžiai tenka naudoti ašarines dujas, kad suvaldytų situaciją. Nepaisant ankstesnių pažadų ir konflikto sprendimo būdų paieškų, ūkininkų reikalavimai iki šiol nėra išgirsti, situacija – vis dar įtempta.

Indijos ūkininkai, nekantrūs dėl vyriausybės neveiksmų, yra priversti grįžti prie protestų formų, kovodami už savo teises. Nepaisant 2020 metų pažadų ir žadėtų pokyčių, jų reikalavimai dėl derliaus supirkimo minimalių kainų garantavimo ir padidintų pajamų išlieka neištenkinti. Konfliktas tarp valdžios ir ūkininkų sukūrė dramatiškas scenas Ambalos mieste, esančiame maždaug 200 km šiaurėje nuo sostinės Delio.

Policija, siekdama neleisti ūkininkų žygiui tęstis link Delio, panaudojo ašarines dujas, kad išvaikytų minias, taip pat praleido dronus, kurie virš mitinguotojų išmetė gausybę ašarinių dujų granatų. Šios priemonės sukėlė eismo sutrikimus ir didelių transporto spūsčių, mat kai kurios sostinės gatvės buvo užblokuotos, o transportas nukreiptas kita linkme.

Valdžia iš anksto ėmėsi priemonių, siekdama išvengti ūkininkų įsibrovimo į miestą – uždėjo laikinus eismo apribojimus ir sustiprino saugumo priemones. Harios valstijos vyriausybė netgi nusprendė laikinai sustabdyti interneto paslaugas septyniose rajonuose, mėgindama išvengti protestų eskalavimo.

Ūkininkai ir profesinės sąjungos jau paskelbė kaimo streiką, kuris numatytas vasario 16 dieną. Planuojama, kad šią dieną žemdirbiai nevykdys jokių žemės ūkio darbų, o kaimo parduotuvės, rinkos ir biurai bus uždaryti. Taip pat ūkininkai žada blokuoti pagrindines šalies kelius, siekdami atkreipti vyriausybės dėmesį į jų neatsakymus reikalavimus.

DUK (Dažniausiai užduodami klausimai)

Kas vyksta Indijoje tarp ūkininkų ir vyriausybės?
Indijos ūkininkai grįžo prie protestų, reikalaudami, kad vyriausybė įgyvendintų pažadus dėl minimalių derliaus supirkimo kainų ir padidintų ūkininkų pajamas.

Kokios yra ūkininkų reikalavimai?
Ūkininkai reikalauja, kad būtų garantuotos minimalios derliaus supirkimo kainos bei siekiama padidinti savo pajamas.

Kur vyko protestai?
Protestai vyko Ambalos mieste, esančiame apie 200 km šiaurėje nuo Delio, Indijos sostinės.

Kokias priemones naudoja vyriausybė?
Vyriausybės priemonės apima ašarinių dujų naudojimą prieš ūkininkus, eismo apribojimų taikymą, saugumo priemonių stiprinimą ir netgi interneto paslaugų laikiną sustabdymą kai kuriose rajonuose.

Ar planuojami tolesni protestai?
Taip, ūkininkai ir profesinės sąjungos paskelbė kaimo streiką, kuris turėtų įvykti vasario 16 dieną. Ūkininkai nevykdys žemės ūkio darbų, o kaimo parduotuvės, rinkos ir biurai bus uždaryti. Taip pat planuojama blokuoti pagrindines šalies kelius.

Terminų paaiškinimai:

Minimalios derliaus supirkimo kainos: Tai minimali kaina, kurią vyriausybė garantuoja ūkininkams už jų derlių, siekiant saugoti juos nuo rinkos svyravimų.

Ašarinės dujos: Jautriąją asmens kvėpavimo sistemą ir akis dirginanti cheminė medžiaga, naudojama kontroliuoti minias ar išvaikyti protestuotojus.

Profesinė sąjunga: Organizacija, atstovaujanti darbuotojų, šiuo atveju ūkininkų, interesus darbo santykiuose su darbdaviu ar vyriausybe.

Susijusios nuorodos:

Jeigu domina šios tematikos naujienos ir analizė, štai keletas susijusių nuorodų:
Indijos vyriausybė
Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO)
Tarptautinė darbo organizacija (ILO)