Raspberry Pi 5 atvyksta su naujais specifikacijomis, kainomis ir prieinamumu

Raspberry Pi 5 atvyksta su naujais specifikacijomis, kainomis ir prieinamumu

Raspberry Pi 5 pagaliau atvyko su keletu pastebimų atnaujinimų ir pradine kaina 60 dolerių1. Šis prietaisas ne tik turėtų veikti geriau nei jo pirmtakas, bet tai yra pirmasis Raspberry Pi su savo pačių silicio komponentais. Raspberry Pi 5 variklis yra 64 bitų keturių branduolių Arm Cortex-A76 procesorius, veikiantis 2,4 GHz dažniu, leidžiantis pasiekti 2-3 kartus didesnį našumą, palyginti su ketverių metų senumo Raspberry Pi 41. Be to, prietaisas yra aprūpintas 800 MHz VideoCore VII grafikos lustu, kurį Raspberry Pi fondas vadina „reikšmingu” grafikos našumo padidėjimu1.

Nors straipsnyje nėra išsamios informacijos apie prieinamumą, galime manyti, kad Raspberry Pi 5 bus prieinamas nuo spalio mėnesio1. Dėl kainų, pradinė kaina yra 60 dolerių, tačiau galimi kiti variantai su skirtingais RAM kiekiais5.

Raspberry Pi 5 savybės ir naudojimo patirtis

Raspberry Pi 5 suteikia greitesnį sistemos paleidimą ir greitesnį tinklalapių įkėlimą, palyginti su senesniu Raspberry Pi 3 Model B+ 1. Tačiau reikia paminėti, kad prietaisas gali šiek tiek įkaitęs, tačiau Raspberry Pi fondas siūlo aktyvų aušinimo komponentą, kurį galima naudoti kartu su Raspberry Pi 51.

Išvada

Raspberry Pi 5 yra naujas ir patobulintas mikrokompiuteris, kuris siūlo geresnį našumą, palyginti su ankstesniais modeliais. Su 64 bitų keturių branduolių Arm Cortex-A76 procesoriumi, 800 MHz VideoCore VII grafikos lustu ir pradine kaina 60 dolerių, Raspberry Pi 5 yra įdomus pasirinkimas tiek naujiems, tiek patyrusiems Raspberry Pi entuziastams.