“Starlab” kosminė stotis: naujas žingsnis komercinėje kosminėje erdvėje

“Starlab” kosminė stotis: naujas žingsnis komercinėje kosminėje erdvėje

“Starlab Space”, bendrovė, kurią sudaro “Voyager Space” ir “Airbus Space and Defence”, pasirinko “SpaceX” “Starship” kaip platformą savo komercinei kosminei stoties “Starlab” paleidimui. Šis sprendimas buvo paskelbtas 2024 m. sausio 31 d., tačiau sutarties sąlygos ir numatoma paleidimo data nebuvo atskleistos. Tačiau “Starlab Space” atstovas teigė, kad “Starlab” bus paleista prieš tarptautinės kosminės stoties (ISS) išjungimą, kuris numatytas 2030 m.

“Starlab” kosminė stotis bus pagaminta iš nerūdijančio plieno ir bus visiškai suintegruota prieš paleidimą, taip eliminuojant poreikį montuoti ją kosminėje erdvėje. Tai leis sumažinti gamybos laiką per pusę – iki trijų metų, ir sumažinti paleidimo išlaidas daugiau nei 80%. “Starlab” modulis bus pagamintas laivybos dalyje ir jo skersmuo bus didesnis nei aštuoni metrai, todėl jis gali būti paleistas tik naudojant “Starship”.

“SpaceX” komanda yra sužavėta galimybe paleisti “Starlab” ir palaikyti žmonijos nuolatinį buvimą žemoje Žemės orbite, siekiant užtikrinti gyvenimą daugiaplanetėje ateityje. “SpaceX” patirtis ir patikimumas buvo lemiamas veiksnys renkantis “Starship” kaip “Starlab” paleidimo platformą.

DUK

Kas yra “Starlab”?

“Starlab” yra komercinė kosminė stotis, kurią kūrė “Starlab Space”, bendrovė, sudaryta iš “Voyager Space” ir “Airbus Space and Defence”. Ji bus paleista naudojant “SpaceX” “Starship”.

Kada numatoma paleisti “Starlab”?

Tiksli paleidimo data nebuvo paskelbta, tačiau “Starlab Space” teigė, kad “Starlab” bus paleista prieš tarptautinės kosminės stoties (ISS) išjungimą, kuris numatytas 2030 m.

Kas yra “SpaceX” ir “Starship”?

“SpaceX” yra privati Amerikos aerokosminė bendrovė, kurią įkūrė Elon Musk. “Starship” yra “SpaceX” kūrimo etape esantis erdvėlaivis, kuris yra skirtas daugkartiniam naudojimui ir gali nešti iki 100 tonų krovinį į žemą Žemės orbitą.

Paaiškinimai

Komercinė kosminė stotis – tai kosminė stotis, kurią valdo privatus subjektas, o ne vyriausybė. Ji gali būti naudojama įvairiems tikslams, įskaitant mokslinius tyrimus, technologijų demonstravimą, kosminį turizmą ir kitus komercinius projektus.

Žema Žemės orbita (ZŽO) – tai kosminės erdvės dalis, esanti aplink Žemę maždaug 2,000 kilometrų aukštyje. Dauguma žmonių sukurtų palydovų ir kosminių stotelių, įskaitant ISS, yra šioje orbitoje.

Daugiaplanetė ateitis – tai idėja, kad žmonija gali ir turėtų išplėsti savo buvimą už Žemės ribų, kolonizuodama kitas planetas, pavyzdžiui, Marsą. Ši koncepcija yra centrinė “SpaceX” misijos dalis123.