Svarbiausi saugumo veiksmai, kuriuos reikia imtis naudojant „Apple“ įrenginį

Svarbiausi saugumo veiksmai, kuriuos reikia imtis naudojant „Apple“ įrenginį

Nesvarbu, ar naudojate kompiuterį, planšetę ar telefoną, jūsų įrenginyje neišvengiamai bus saugoma daug vertingų duomenų. Jei jis būtų pamestas, galite leisti kitiems pasiekti jūsų el. laiškus, žinutes, banko sąskaitas, užrašus, nuotraukas, vaizdo įrašus ir daug daugiau1. Todėl labai svarbu rimtai rūpintis savo įrenginių saugumu. Šiame straipsnyje aptarsime septynis veiksmus, kuriuos turite imtis (ar bent jau apsvarstyti) naudodami „Apple“ įrenginį.

  1. Atlikite saugumo patikrą: Pirmiausia verta žinoti, kaip naudoti „Safety Check“ funkciją iPhone1. Tai leidžia jums apsaugoti savo iOS įrenginio jautrią informaciją nuo programų (ir tam tikrų žmonių) prieigos. Galite atlikti skubų atkūrimą, kuris pašalina bendrinimo prieigą visiems žmonėms ir programoms bei atkuria jūsų „Apple ID“ slaptažodį1.
  2. Naudokite „Face ID“/„Touch ID“ ir slaptažodį: Galite manyti, kad „Face ID“ ir „Touch ID“ yra prastos saugumo priemonės, kurias lengva apeiti1. Tačiau naudojant „Face ID“ ar „Touch ID“ apsaugojate save nuo per petį žiūrėjimo, kai potencialūs vagys stebi, kaip įvedate slaptažodį, užsirašo jūsų prisijungimo duomenis ir juos naudoja, norėdami atrakinti jūsų iPhone ar Mac po to, kai pavogia jūsų įrenginį1. Vis dėlto slaptažodžiai nėra nereikalingi. Jūs vis tiek turite nustatyti slaptažodį savo „Apple“ įrenginyje (pasirinkti alfanumerinį kodą bus saugesnė parinktis nei skaitmeninis)1.
  3. Užrakinkite savo įrenginį greičiau: Jei jūsų įrenginys yra atrakintas ir kas nors jį pagrobia, nenorite, kad jie galėtų ilgai naudotis jūsų informacija1. Didžiausiam saugumui geriau, kad jūsų iPhone automatiškai užrakintų po trumpo neveiklumo laikotarpio, pvz., po minutės1.
  4. Nustatykite du faktorių autentifikaciją: Du faktorių autentifikacija padeda apsaugoti jūsų „Apple ID“ ir „iCloud“ paskyras nuo neautorizuoto naudojimo3. Tai reiškia, kad net jei kažkas žino jūsų slaptažodį, jie vis tiek negalės prisijungti prie jūsų paskyros be papildomo patvirtinimo, pvz., iš jūsų patikimo įrenginio3.
  5. Naudokite saugumo raktus: Nuo „iOS 16.3“, „iPadOS 16.3“ ir „macOS 13.2“ leidinių „Apple“ leidžia naudoti fizinį saugumo raktą „Apple ID“ ir „iCloud“ paskyroms apsaugoti iPhone, iPad ir Mac įrenginiuose2. Tai reikalauja, kad būtų nustatyta dviejų faktorių patvirtinimas2.
  6. Įjunkite pažangiąją duomenų apsaugą: „iOS 16.3“ leidinyje įjungus pažangiąją duomenų apsaugą iPhone, įgalinama „iCloud“ duomenų galutinio vartotojo šifravimas1. „Apple“ teigimu, tai yra aukščiausias debesies duomenų saugumo lygis, kuris apima atkūrimo metodą, kad netyčia neužrakintumėte savo paskyros1.

Atlikę šiuos veiksmus, jūsų „Apple“ įrenginys bus geriau apsaugotas nuo potencialių grėsmių ir duomenų praradimo.