title

title

Zemdirbiai ieško alternatyvų praėjus EPA registracijai dėl dikambos

Santrauka: JAV žemdirbių grupės reiškia susirūpinimą ir reikalauja aiškumo iš Aplinkos apsaugos agentūros (EPA) po sprendimo atšaukti leidimus dikambos herbicido naudojimui atspariose sojos ir medvilnės kultūrose, ką patvirtino federalinis teismas. Kritiškai vertinama situacija, kai žemdirbiai ir mažmenininkai yra nepasiruošę tokioms staigioms permainoms.

Nežinomybė vyrauja JAV žemės ūkio sektoriuje po federalinio teismo sprendimo atšaukti dikamboje atsparių sojų ir medvilnės augalų augintojams skirtų produktų registracijas. Šis sprendimas, išduotas nepaisant ankstesnių Federalinio insekticidų, fungicidų ir rodenticidų įstatymo nuostatų, sujaudino ūkininkų bendruomenes.

Leidimų panaikinimas paliečia populiarius XtendiMax (Bayer), Enginia (BASF) ir Tavium (Syngenta) produktus, kurių 2024 metų augintojų sezone daugetyje sričių dėl pasipriešinimo herbicidams bus sunku atsisakyti. Žemės ūkio mažmenininkų asociacija (ARA) ir Amerikos sojų asociacija (ASA) kreipėsi į EPA, norėdamos gauti aiškumą ir sprendimus, siekiant išvengti sėklų ir herbicidų stygiaus pasekmių, įskaitant ekonominį nuostolį. Ekspertai prognozuoja padidėjusias pesticidų išlaidas ūkininkams, kurios 2024 metais gali pasiekti beveik 5% visų ūkio išlaidų.

Sojų ir medvilnės varietetai, atsparūs dikambai, sudaro didžiąją JAV pasėlių dalį. Esant didesnei herbicidų atsparumo rizikai, dikamba dažnai būna vienintelis veiksmingas augalų apsaugos būdas. Nacionalinė medvilnės taryba (NCC) taip pat ragina EPA apskųsti teismo sprendimą, atsižvelgiant į tai, kad tai dar labiau apsunkina jau ir taip nepalankią ekonominę padėtį.

Esamių atsargų politiką, kuri palengvintų esamo produkto platintojimą, naudojimą ir pardavimą, numatydama įstatyme pakeistų pesticidų atvejus, ARA ir ASA ragina EPA nedelsiant įgyvendinti. EPA dar nepateikė oficialaus atsakymo šiuo klausimu, tačiau situacija kelia precedento neturintį galvosūkį ir ekonominio nestabilumo grėsmę JAV žemės ūkio sektoriuje.

DUK Skyrius:

Kas yra dikamba?
Dikamba – tai herbicidas, naudojamas kai kurių augalų, įskaitant sojas ir medvilnę, apsaugai nuo piktžolių, kurie atsparūs kitokiems žoliniams pesticidams.

Kodėl JAV žemdirbių grupės susirūpinę dėl dikambos?
Grupės reiškia susirūpinimą dėl federalinio teismo sprendimo atšaukti leidimus naudoti dikambos herbicidą atspariose sojų ir medvilnės kultūrose. Tas pakeitimas staigiai įvyko, ir žemdirbiai, mažmenininkai nesugebėjo pasiruošti.

Kokių priemonių imasi žemės ūkio mažmenininkų ir sojų asociacijos?
Amerikos sojų asociacija (ASA) ir Žemės ūkio mažmenininkų asociacija (ARA) kreipėsi į EPA su prašymu suteikti aiškumą ir sprendimus, siekiant išvengti galimo sėklų ir herbicidų stygiaus bei ekonominių nuostolių.

Kaip teismo sprendimas veikia pesticidų kainas?
Ekspertai prognozuoja, kad pesticidų išlaidos ūkininkams gali padidėti, 2024 metais sudarydamos beveik 5% visų ūkio išlaidų.

Kaip Nacionalinė medvilnės taryba (NCC) reaguoja į teismo sprendimą?
NCC ragina EPA apskųsti teismo sprendimą, atsižvelgdama į tai, kad teismo sprendimas dar labiau apsunkina ūkininkų ekonominę padėtį.

Ką ARA ir ASA siūlo daryti su esamomis atsargomis?
Jos ragina EPA nedelsiant įgyvendinti politiką, kuri leistų lengviau platinimą, naudojimą ir pardavimą esamų atsargų atveju, kai keičiasi pesticidų įstatymai.

Apibrėžimai ir terminologija:
EPA: Aplinkos apsaugos agentūra – JAV vyriausybės agentūra, atsakinga už aplinkos apsaugos standartų nustatymą ir laikymąsi.
Herbicidas: Cheminis preparatas, naudojamas žudyti piktžoles bei neželėjamus augalus.
Atsparumo herbicidui: Augalų gebėjimas ištverti konkretaus herbicido poveikį, kai jis naudojamas to augalo auginimo plotuose.
Federalinis insekticidų, fungicidų ir rodenticidų įstatymas: JAV teisės aktas, reguliuojantis pesticidų registravimą ir naudojimą.

Pasiūlytos susijusios nuorodos:
Aplinkos apsaugos agentūra (EPA)
Syngenta
BASF
Bayer