Vairuotojų protestas Dovere: žemdirbiai reiškia nepritarimą importui

Vairuotojų protestas Dovere: žemdirbiai reiškia nepritarimą importui

Anot pranešimų, britų ūkininkai Doverio mieste, esančiame prie svarbaus uosto, demonstruoja prieš užsienio maisto produktų importą, siekdami atkreipti visuomenės ir vyriausybės dėmesį į žemdirbių problemas. Šių protestų metu susidarė spūsčių uosto link einančiose gatvėse, o traktoriai simboliškai linijavo kelio kraštus.

Kent’o grafystės policija patvirtino, kad jie sureagavo į lėtai judančių transporto priemonių incidentą Jubilee Way gatvėje, viena iš pagrindinių kelių vedančių į uostą. Pareigūnai dirbo kartu su Doverio uosto policija. Vienas iš ūkininkų socialinėje medijoje pareiškė protestuojantis prieš maisto prekybos sutartis.

Jeffrey Gibson iš Yew Tree Farm ūkio Wingham miestelyje, Kent’e neslėpė nepasitenkinimo, teigdamas, kad supermarketuose pardavimas Britanijoje užaugintų produktų vyksta už mažesnę kainą nei gamybos kaina ir kad ketina su traktoriais užblokuoti prieigą prie Dovario uosto penktadienio vakarą.

Protestai Didžiojoje Britanijoje yra panašūs į pastarųjų savaičių demonstracijas Prancūzijoje, kur ūkininkai taip pat reiškė nepasitenkinimą dėl mažėjančių pajamų, aplinkos apsaugos reglamentų, didėjančios biurokratijos ir konkurencijos su importu. Žemdirbiai reiškė protestus ir kitose Europos šalyse, įskaitant Lenkiją, Vengriją, Ispaniją ir Belgiją.

Gibson nurodė, kad prie uosto susirinko apie 30 traktorių, tačiau šiuo metu jie yra “išsklaidyti”, nes policija užblokavo daugelį įvažiavimų į uostą ir neleido jiems artintis. Protestuojantys žemdirbiai reiškė, kad nori atkreipti dėmesį į nesąžiningą ūkininkų padėtį.

Gibson teigė, kad ūkininkai gamina produktus aukščiausiais standartais pasaulyje, tačiau turi konkuruoti su importuotais maisto produktais, kuriuose gali būti draudžiamų chemikalų, o vyriausybė sudaro prekybos sutartis su šiomis šalimis. Taip pat pareiškė, kad šis protestas yra tik didesnio judėjimo pradžia ir gali plėstis, jei vyriausybė nesiims veiksmų.

Žemdirbių demonstracija vyko ramiai, su tikslu nekelti chaoso, bet perteikti savo žinutę. Protestuotojai tvirtino, kad pasiliks keliuose tiek, kiek tai bus įmanoma, norėdami atkreipti dėmesį į savo reikalavimus.

DUK apie Kent’o ūkininkų protestus

Kas vyksta Doverio mieste?
Prieš užsienio maisto produktų importą protestuoja britų ūkininkai. Demonstracijos prie Doverio uosto sukėlė eismo spūstis.

Kaip su incidentu susidorojo policija?
Kent’o grafystės policija drauge su Doverio uosto policija sureagavo į lėtai judančių transporto priemonių incidentą Jubilee Way, į uostą vedančiame kelyje.

Kokios yra ūkininkų pretenzijos?
Ūkininkai skundžiasi, kad jų produktai supermarketuose parduodami už mažesnes kainas nei gamybos kaštai. Jie taip pat išreiškia nepasitenkinimą dėl prekybos sutarčių, kurios leidžia importuoti maisto produktus su galimai draudžiamais chemikalais.

Kokia yra demonstracijų priežastis?
Protestuojantieji ūkininkai nori atkreipti dėmesį į tai, kad britiški produktai yra gaminti aukštais standartais. Tačiau, anot jų, vyriausybės sudarytos prekybos sutartis neapsaugo nuo nesąžiningos konkurencijos su importuotais maisto produktais.

Ar protestai vyksta tik Jungtinėje Karalystėje?
Ne, panašaus pobūdžio protestai yra fiksuojami ir skirtingose Europos šalyse, įskaitant Prancūziją, Lenkiją, Vengriją, Ispaniją ir Belgiją.

Kiek traktorių susirinko prie uosto?
Apie 30 traktorių susirinko prie Doverio uosto, tačiau jie buvo “išsklaidyti” dėl policijos veiksmų, neleidžiančių jiems artėti prie uosto.

Ar planuojama daugiau protestų?
Jeffrey Gibson teigia, kad šis protestas gali būti tik didesnio judėjimo pradžia ir protestai gali plėstis, jei vyriausybė nesiims jokių veiksmų.

Kokie yra ūkininkų tikslai?
Protestuotojai siekia ramiai perteikti savo žinutę, nekeliant chaoso, ir nori atkreipti dėmesį į nesąžiningą jų padėtį bei reikalavimus.

Papildomos nuorodos*
Daugiau informacijos apie maisto ir žemės ūkio politiką Jungtinėje Karalystėje bei Europos Sąjungoje galite rasti šiose svetainėse:
UK Government
European Commission

*Prašau atkreipti dėmesį, kad aš negaliu patikrinti URL, todėl šiame pavidale nuorodoms naudojami tik pagrindiniai domenai, ne konkrečios svetainių subpuslapiai.