Vynuogių auginimas pietryčių Aidaho sąlygomis

Vynuogių auginimas pietryčių Aidaho sąlygomis

Pietryčių Aidaho regione vynuogių augintojams tenka susitaikyti su iššūkiais, susijusiais su šios teritorijos klimatu. Čia derlingas sezonas nėra pakankamai ilgas įvairiems vynuogių veislėms auginti. Vietinėms sąlygoms pritaikytos veislės, tokios kaip Concord, gali būti naudojamos sultų gamybai. Tuo tarpu ‘Reliance’ – tai raudonos stalo vynuogės, tinkančios regiono klimatui. Svarbu atkreipti dėmesį į atsparumą šalčiui ir ankstyvą nokimo laikotarpį renkantis veisles auginimui pietryčių Aidaho regione.

Auginant vynuoges, nepaprastai svarbi taisyklinga genėjimo ir auginimo sistema. Teisingai apmokyti ir pagal vadovus genėti krūmai užtikrins didesnį derlių. Vynmedžiai turi būti auginami ant atramų, kad būtų užtikrintas produktyvus augimas. Neretai reikia pašalinti iki 80-90% ankstesnių metų augimo šakelių, kad užtikrintumėte tinkamą augalų vystymąsi.

Būtina vengti plačialapių augalų herbicidų, pavyzdžiui, 2,4-D, šalia vynuogių augimo vietų, kadangi šie augalai yra jautrūs minėtiems chemikalams. Vienas iš sprendimų vynuogių augintojams, susidūrusiems su geležies trūkumo problema aukštesnės rūgštingumo dirvoje, yra EDDHA geležies chelatas. Vynmedžiams skiepijimui ir atnaujinti gali būti naudojami vietiniai sodinukai arba savarankiškai dauginamos atžalos.

Santrauka: Pietryčių Aidaho klimatas kelia tam tikrus iššūkius vynuogių augintojams, tačiau pasirinkus atsparias bei tinkamai nokstančias veisles, galima gauti gero derliaus. Svarbu tinkamai genėti ir apmokyti vynmedžius, vengti kai kurių herbicidų ir pasirūpinti augalų mikroelementų poreikiu.

DUK Skiltyje Grapininkams Pietryčių Aidaho Regiono Iššūkiai

Kokie yra pagrindiniai iššūkiai auginant vynuoges Pietryčių Aidaho regione?
Vynuogių auginimas Pietryčių Aidaho regione susiduria su iššūkiais dėl trumpo derlingo sezono, kuris nėra pakankamas įvairioms vynuogių veislėms auginti. Reikėtų rinktis veisles, kurios yra atsparios šalčiui ir anksčiau noksta.

Kokios veislės tinka auginimui Pietryčių Aidaho klimato sąlygomis?
Concord veislė yra naudojama sultų gamybai, o Reliance – tai atspari ir regiono klimatui tinkanti raudonų stalinių vynuogių veislė.

Kokias auginimo ir genėjimo praktikas turėtų taikyti vynuogių augintojai?
Yra būtina taikyti taisyklingą genėjimo ir auginimo sistemą, taip pat reikia auginti vynmedžius ant atramų ir galbūt pašalinti iki 80-90% praeitų metų augimo, siekiant užtikrinti veiksmingą augalų vystymąsi.

Kaip reikėtų elgtis su herbicidais šalia vynuogių?
Augintojams reikia vengti naudoti plačialapių augalų herbicidus, pavyzdžiui, 2,4-D, kadangi vynuogės yra itin jautrios šiems chemikalams.

Kaip spręsti geležies trūkumo problemas dirvoje?
Geležies trūkumo dirvoje problema gali būti sprendžiama naudojant EDDHA geležies chelatą, kuris tinka augalams auginti aukštesnės rūgštingumo dirvoje.

Ar augintojai gali naudoti vietinius sodinukus vynmedžių skiepijimui?
Taip, vietiniai sodinukai arba savarankiškai dauginamos atžalos gali būti naudojamos vynmedžiams skiepijimui ir atnaujinimui.

Pagrindinės sąvokos:
Concord: Vynuogių veislė, dažniausiai naudojama sultų gamybai.
Reliance: Raudonų stalinių vynuogių veislė, tinkama Pietryčių Aidaho klimatui.
Herbicidas 2,4-D: Plačialapių augalų herbicidas, kuriuo vynuogių augintojams reikia vengti.
EDDHA geležies chelatas: Cheminė medžiaga, naudojama augalų geležies trūkumui dirvoje spręsti.
Vynmedžių skiepijimas: Augalų dauginimo metodas, jungiant skiepą prie šakninių medžiagų.

Naudingos nuorodos:
Nenaudodami konkrečios medžiagos iš straipsnio, negaliu pasiūlyti jokių tikslinių internetinių nuorodų. Tačiau vynuogių augintojai gali ieškoti informacijos apie vynuogynų priežiūrą universitetų žemės ūkio programų ar specializuotų vynuogių auginimo svetainių svetainėse.