Žemdirbiai Graikijoje siekia susitikimo su premjeru dėl naujų lengvatų

Santrauka: Graikijos žemdirbiai surengė protestus šalies keliuose ir miestų centruose, reikalaudami susitikimo su premjeru ir išdėsčiusi savo reikalavimus: beakcizės žemės ūkio dyzelino, sumažintos elektros kainos, subsidijos įrangai ir gyvulininkystės pašarui, naujojo ES bendrojo žemės ūkio politikos (BŽŪP) persiderėjimo, visiško žalos atlyginimo ir stabdymo žymėti ne Graikijoje pagamintus produktus kaip graikiškus. Be to, Thesalijos regiono ūkininkai prašo atlyginimo už rugsėjį audros Daniel prarastas derlius, gyvulius, techniką ir įrangą.

Graikijos žemdirbiai toliau mobilizuojasi visoje šalyje, reikšdami nepasitenkinimą dėl esamų sunkumų, su kuriais susiduria šalies žemės ūkio sektorius. Protestuodami ūkininkai užbarikadavo kelius ir magistrales Makedonijoje bei Tesalijoje, o svarbią Atėnų-Tesalonikų magistralę užblokavo ties Malgara. Reikšdami savo nepasitenkinimą, ūkininkai taip pat demonstratyviai išplėšė šieno balus ir išliejo pieną Larisos ir Kardicos miestų centruose, nešėdami plakatus, degindami fejerwerkus ir skanduodami šūkius.

Artėjant antradienio susitikimui su premjeru Atėnuose, protestuotojų aktyvumas rodo, jog šios grupės yra pasiryžusios spausti vyriausybę dėl jų poreikių pripažinimo ir aktyvesnių veiksmų, kurie padėtų palengvinti žemės ūkio pramonės naštą. Šis susipriešinimas atskleidžia augančią įtampą tarp žemdirbių bendruomenių ir valstybės institucijų.

DUK (Dažniausiai užduodami klausimai):

Kokius reikalavimus išsakė Graikijos žemdirbiai?
Žemdirbiai reikalauja beakcizės žemės ūkio dyzelino, sumažintos elektros kainos, subsidijų įrangai ir gyvulininkystės pašarui, naujojo ES bendrojo žemės ūkio politikos (BŽŪP) persiderėjimo, visiško žalos atlyginimo, stabdymo žymėti ne Graikijoje pagamintus produktus kaip graikiškus, taip pat atlyginimo už audros Daniel padarytą žalą.

Kur vyko protestai?
Protestai įvyko šalies keliuose ir miestų centruose, įskaitant Makedoniją, Tesaliją ir Atėnų-Tesalonikų magistralę ties Malgara.

Kaip žemdirbiai išreiškė savo nepasitenkinimą?
Protestuodami žemdirbiai užbarikadavo kelius, demonstratyviai išplėšė šieno balus, išliejo pieną, nešė plakatus, degino fejerwerkus ir skandavo šūkius.

Kokių veiksmų imasi žemdirbiai, artėjant susitikimui su premjeru?
Žemdirbiai mobilizuoja protestus ir rodo pasiryžimą spausti vyriausybę dėl jų poreikių pripažinimo ir palengvinimo žemės ūkio pramonės naštą.

Kokias problemas atskleidžia šie protestai?
Protestai atskleidžia augančią įtampą tarp žemdirbių bendruomenių ir valstybės institucijų dėl susiduriamų sunkumų žemės ūkio sektoriuje.

Apibrėžimai terminų ir žargono:
Beakcizinis dyzelinas – degalai, už kuriuos nereikia mokėti akcizo mokesčio.
Subsidijos – valstybės ar Europos Sąjungos teikiamos išmokos, skatinančios tam tikrus ekonomikos sektorius.
BŽŪP (Bendroji žemės ūkio politika) – Europos Sąjungos politika, reglamentuojanti žemės ūkio subsidijas ir programas.

Susijusios nuorodos:
Europos Sąjunga
Graikijos Vyriausybė