Žemės ūkio mokslininkų abejonės dėl Nano Urėjos

Žemės ūkio mokslininkų abejonės dėl Nano Urėjos

Santrauka: Žemės ūkio mokslininkai išreiškia susirūpinimą dėl vyriausybės skatinamo Nano Urėjos produkto, kuris turėtų pakeisti subsidijuojamą urėją, tačiau vis dar kyla abejonių dėl šio produkto poveikio augalų metabolizmui bei įtakos žmogaus sveikatai ir aplinkai. Jie siūlo vyriausybei stabdyti produkto platinimą, kol bus atlikti išsamūs efektyvumo tyrimai.

Indijos vyriausybė skatina pakeisti tradiciškai naudojamas urėjos trąšas patobulintu produktu – Nano Urėja, tačiau šie pokyčiai susilaukė mokslo bendruomenės kritikos. Žemės ūkio mokslininkai pabrėžia, jog nepakanka viešai prieinamos informacijos apie šio produkto pasekmes žmogui ir gamtai. Nepaisant gamintojo teiginių apie didelį derliaus prieaugį, jie reikalauja vyriausybės atidėti masinį produkto diegimą, kol bus nustatytas jo veiksmingumas.

Nano Urėja, kuri yra IFFCO – didžiausios Indijos trąšų gamintojos – patentuotas produktas, pradėjo gamybą 2021 m. vasarį. Užimtumo ministrės Nirmalos Sitharaman paskelbė, jog šios trąšos bus skatinamos naudoti įvairiems pasėliams įvairiose agroklimatinėse zonose, po „sėkmingos“ Nano Urėjos priėmimo. Nuo 2021 m. rugpjūčio mėnesio iki šių metų kovo buvo pagaminta 63 mln. šių produktų, pabrėžiant, kad 500 ml skysčio su 4% azoto gali pakeisti 45 kg urėjos maišą.

Dažnai subsidijuojama urėja naudojama ne tik ūkininkų, bet ir kitų pramonės šakų, o tai sąlygoja jos diversiją. Vyriausybė dėl šios priežasties yra suinteresuota pakeisti sabstidijuotą trąšą Nano Urėjomis, norint sumažinti didelius subsidijų išlaidų skaičius biudžetui. Vis dėlto, mokslininkų pasaulis siūlo vyriausybei nerizikuoti ūkininkų bei aplinkos sveikata ir atlikti išsamesnius produkto tyrimus prieš jo plačiąją rinkodarą.

DUK skiltis apie Nano Urėjos naudojimą Indijoje

Kas yra Nano Urėja?
Nano Urėja – tai IFFCO patentuotas produktas, taip pat vadinamas nanotrąša, kuri yra skysto pavidalo ir turinti 4% azoto. Ji pristatyta kaip alternatyva tradicinei subsidijuojamai urėjos trąšai.

Kokias abejones išreiškia žemės ūkio mokslininkai?
Mokslininkai kelia klausimą dėl Nano Urėjos efektyvumo, įtakos augalų metabolizmui, galimo poveikio žmonių sveikatai bei aplinkai. Taip pat jie pabrėžia, kad viešai trūksta informacijos apie šio produkto pasekmes.

Kaip Indijos vyriausybė pozicionuoja Nano Urėją?
Indijos vyriausybė aktyviai propaguoja Nano Urėjos naudojimą, pavadindama jį sėkmingu produktu, ir pabrėždama, kad 500 ml Nano Urėjos pakuočių su 4% azoto gali pakeisti 45 kg tradicinio urėjos maišą.

Kada prasidėjo Nano Urėjos gamyba?
Gamyba pradėta 2021 m. vasario mėnesį.

Kiek Nano Urėjos pakuočių pagaminta nuo 2021 m. rugpjūčio iki šių metų kovo?
Iki šių metų kovo buvo pagaminta 63 mln. Nano Urėjos pakuočių.

Kodėl vyriausybė nori pakeisti subsidijuojamą urėją Nano Urėjomis?
Vyriausybė siekia sumažinti subsidijų biudžetui išlaidas, kadangi tradiciškai subsidijuojama urėja yra plačiai naudojama ne tik žemės ūkyje, bet ir kitose pramonės šakose.

Kokią poziciją užima mokslininkai dėl Nano Urėjos platinimo?
Mokslininkų bendruomenė siūlo vyriausybei atidėti Nano Urėjos masinės rinkodaros pradžią, kol bus atlikti išsamūs produkto efektyvumo ir saugumo tyrimai.

Apgašinti terminai ir jargonas:
Nano Urėja – nanotechnologijomis pagaminta skysta trąša su azotu.
Urėjos trąšos – azotinės trąšos, kurios naudojamos augalams maitinti.
Azotas (N) – cheminis elementas, būtinas augalų augimui ir naudojamas trąšose.

Susijusios nuorodos:
Jei reikia daugiau informacijos apie šią temą, galite apsilankyti šiose interneto svetainėse:
IFFCO – Indijos trąšų gamintojo svetainė.
Indijos Vyriausybės Portalas – oficiali Indijos vyriausybės interneto svetainė su naujienomis ir informacija.