Žemės ūkio sektoriaus protestai užblokavo pagrindines Graikijos magistrales

Žemės ūkio sektoriaus protestai užblokavo pagrindines Graikijos magistrales

Šalis stebi, kaip ūkininkai Graikijoje išreiškia nepasitenkinimą vyriausybės politika, užblokuodami pagrindines šalies magistrales. Chalkidikėje, judėjimo arterija tarp Tesalonikų ir Moudanijos uostamiesčio buvo uždaryta dėl ūkininkų protestų, kurie ėmėsi veiksmų sekmadienio popietę.

Naudodami savo traktorius, protestuotojai blokavo magistralę ties Moudanija sankryža, sustabdant eismą abiem kryptimis, ir magistralę Tesalonikai-Polygyros ties Galatista kaimo sankryža, verčiant eismą naudotis alternatyviais maršrutais. Situacija vairuotojams yra sunki, nes neaišku, kiek laiko užkardos bus išlaikytos.

Vyriausybė pripažino ekonominius iššūkius ir socialinės sanglaudos išlaikymo svarbą, tačiau pabrėžė esantį dialogą su ūkininkų bendruomene. Premjeras prieš planuotą antradienio susitikimą su protestuotojų atstovais socialiniuose tinkluose pareiškė esąs atviras pokalbiui, akcentuojant, kad svarbu vystyti dialogą nekeitinant eismo sąlygų.

Taip pat, vyriausybės atstovas, pasakėjus apie įvairius veiksmus, kurie galėtų būti imtasi, anksčiau užsiminė apie specialaus akcizo mokesčio žemės ūkio dyzelinui grąžinimą, kuris siektų 82 milijonų eurų. Šis žingsnis buvo paliktas svarstymui šešėlyje, nes dėmesys yra skiriamas tinkamo finansavimo išteklių paskirstymui tarp visų gyventojų grupių. Šiuo metu vyriausybė svarsto ūkininkų pareikalavimus, nurodytus jų atsiųstame prašyme, o ekonomika, pasak vyriausybės atstovų, yra stabilėjanti, leidžianti svarstyti įvairias paramos priemones.

**DUK (Dažnai Užduodami Klausimai)**

Kokia situacija Graikijoje dėl ūkininkų protestų?
Ūkininkai Graikijoje išreiškė nepasitenkinimą vyriausybės politika, užblokavę pagrindines šalies magistrales, įskaitant judėjimo arteriją tarp Tesalonikų ir Moudanijos.

Kaip ūkininkų veiksmai paveikė eismą?
Naudojant traktorius, protestuotojai sustabdė eismą magistralėse Tesalonikai-Polygyros ir ties Moudanija sankryža, priverčiant vairuotojus ieškoti alternatyvių maršrutų.

Kaip vyriausybė reaguoja į protestus?
Vyriausybė pripažįsta ekonominius iššūkius ir svarbą išlaikyti socialinę sanglaudą, akcentuodama dialogo su ūkininkų bendruomene svarbą. Premjeras pasirengęs atviram pokalbiui su protestuotojų atstovais.

Kokias priemones svarsto vyriausybė?
Vyriausybė yra užsiminusi apie galimybę grąžinti specialų akcizo mokestį žemės ūkio dyzelinui, tačiau šis žingsnis vis dar yra svarstomas. Vyriausybė taip pat svarsto kitas paramos priemones ir ūkininkų pareikalavimus.

Ar šiuo metu yra numatyti kokie nors vyriausybės ir ūkininkų susitikimai?
Taip, premjeras planuoja susitikimą su protestuotojų atstovais antradienį, kad galėtų tęsti dialogą.

**Pagrindinių terminų apibrėžimai**

– **Magistralė** – pagrindinis greitkelis arba svarbus kelių tinklas.
– **Dialogas** – atviras pokalbis arba komunikacija suinteresuotų šalių tarpusavio problemų sprendimui.
– **Akcizas** – mokesčiui įvairioms prekėms, įskaitant degalus.
– **Socialinė sanglauda** – visuomenės gebėjimas užtikrinti visų jos narių gerovę, įskaitant mažumų ir pažeidžiamų grupių apsaugą.

Susijusios nuorodos:
Graikijos Vyriausybės puslapis
Europos Komisija

Prašome atkreipti dėmesį, kad nuorodos pateikiama tik tuo atveju, jei esame visiškai tikri, kad URL yra 100% tinkamas.